Czerwiec

Dni Tuliszkowa 2024.

Tegoroczne Dni Tuliszkowa rozpoczęły się już w piątek, 28 czerwca, I Sołeckim Turniejem Pilki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków. Wzięło w nim udział osiem sołectw.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Kiszew, drugie reprezentacja Zadwornej, a puchar burmistrza wywalczyła reprezentacja Wróbliny. Najlepszym bramkarzem turnieju  został Eryk Gołza z Kiszew, najlepszym zawodnikiem Zbigniew Raszewski z Wróbliny, a najlepszym strzelcem Hubert Szewczyk z Zadwornej

O puchar burmistrza rywalizowali również wędkarze, którzy w niedzielny poranek wzięli udział w zawodach. Najlepszym okazał się Jerzy Poprawski, na drugim miejscu znalazł się Roman Patrzykąt, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Bukowiecki. 

Wśród wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom dni naszego miasta, były pokaz zabytkowych samochodów oraz przejazd motocyklistów z klubu MOTO Lis. Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja zbiórki krwi dla mieszkanki naszej gminy. Na miejskim stadionie stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza, gdzie osoby chętne mogły oddać krew. Wysoka temperatura, wysokie ciśnienie czy też nieodpowiednie nawodnienie organizmu, nie pozwoliły wszystkim chętnym na oddanie krwi,niemniej jednak serdecznie dziękujemy Państwu za chęć niesienia pomocy i udział w akcji.

Sobota, 29 czerwca, przebiegła „koncertowo”. Na scenie pojawił się zespół „3 Po Trzy” z Turku, a więc trzech muzyków na trzy instrumenty: Marcin Kwietniewski – bas, Paweł Majewski – gitara prowadząca, Paweł Wierzbicki – perkusja oraz wokaliści: Hania Harasna i Mateusz Maćczak – finalista „Szansy na Sukces”. Następnie przed publicznością pojawił się kolejny zaprzyjaźniony z tuliszkowskim MGOK-iem zespół. Monroe z Pleszewa - grupa pop-rockowa z wyrazistym wokalem Pauli Konowrockiej.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół PIERSI, który przypomniał stare, kultowe wręcz utwory grupy, ale nie zabrakło także tych pochodzących z najnowszych, kolejnych edycji płyt „PIERSI i Przyjaciele”.

 

W niedzielę, 30 czerwca, odbył się III Turniej Sołectw O Tarczę Janusza z Tuliszkowa.  Wzięło w nim udział jedenaście drużyn reprezentujących sołectwa: Gadowskie Holendry, Nowy Świat, Piętno, Ruda, Sarbicko, Smaszew, Tarnowa, Wielopole, Wróblina, Wymysłów i Zadworna. Zawodnicy musieli  wziąć udział w kilku konkurencjach takich jak: bieg w slalomie między kostkami słomy z taczkami i obciążeniem w postaci siedzącego w nich kolegi, bądź koleżanki, rzut ziemniakiem do celu albo kaloszem jak najdalej. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na dokończenie zmagań konkursowych.

Po kilku godzinach przerwy, obsłudze technicznej udało się przygotować bezpieczny koncert głównej gwiazdy finału Dni Tuliszkowa, czyli Dawida Kwiatkowskiego. Już od wczesnych godzin stadion zapełniał się fanami artysty. Tak liczna publiczność bardzo ucieszyła Kwiatkowskiego, który wyraził zadowolenie, że mógł spotkać się ze swoimi fanami.

 • Dni Tuliszkowa 2024 (1)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (2)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (3)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (4)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (5)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (6)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (7)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (8)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (9)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (10)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (11)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (12)
 • Dni Tuliszkowa 2024 (13)

Wstecz