Budowa drogi gminnej KD-1, KD-2 wraz z infrastrukturą.

Nazwa projektu: Budowa drogi gminnej KD-1, KD-2 wraz z infrastrukturą.

Droga KD-1 KD-2  całkowita wartość inwestycji  wyniosła 3 414 666,79 zł
Dofinansowanie inwestycji uzyskano z dwóch źródeł;
- z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  500 015,13 zł
- z  Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych 1 653 120,00 zł 

Opis projektu:

Teren inwestycyjny zlokalizowany nieopodal drogi krajowej nr 72  został kompleksowo uzbrojony. W ciągu nowych dróg powstały oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna oraz sieć wodociągowa.
Wybudowaliśmy także kanał technologiczny pozwalający w przyszłości na instalowanie nowych sieci infrastruktury technicznej. 

Dzięki inwestycji usprawniono przejazd od ulicy Kasztelana Zaremby do miejscowości Zadworna, ułatwiono dostęp do przedszkola, punktów handlowych oraz miejsc wypoczynku i rekreacji.  
Wybudowanie nowych dróg znacznie prawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nowej ścieżce pieszo-rowerowej bezpieczniej jest także dla pieszych i rowerzystów. 

Nowe drogi nie tylko zoptymalizują obsługę komunikacyjną i transportową dla istniejących na tym terenie przedsiębiorstw, ale co ważne sprawią, że obszar o powierzchni 10 ha stanie się atrakcyjniejszy dla przyszłych inwestorów. 
Przedsięwzięcie jest jednym z ważniejszych ubiegłorocznych osiągnięć Gminy i Miasta Tuliszków dla której dbałość o ofertę inwestycyjną jest sprawą kluczową. 

 

  • droga2
  • droga7
  • 6