Aktualności - wrzesień 2022

Narodowe Czytanie 2022.

W tym roku mija dwusetna rocznica pierwszej publikacji "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. To także rok Romantyzmu Polskiego ogłoszony przez Sejm RP.

Narodowe Czytanie- akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. odbyła się również w Tuliszkowie.  W sobotę 3 września na skwerze przed budynkiem Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie mieszkańcy mogli usłyszeć fragmenty poezji naszego polskiego wieszcza, jakim jest Adam Mickiewicz. Wielu czytelników mogło zatem na nowo odkryć piękno literatury romantyzmu.

Gospodarzem tegorocznego wydarzenia była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie. Akcja miała wyjątkową oprawę, ze względu na to, że wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańcow Styczniowych 1863 r. w Tuliszkowie . To właśnie oni zaprezentowali twórczość Mickiewicza z tomiku "Ballady i romanse", który wyznaczył początek romantyzmu, stając się jednocześnie jego manifestem.

 • narodowe czytanie (1)
 • narodowe czytanie (2)
 • narodowe czytanie (3)
 • narodowe czytanie (4)
 • narodowe czytanie (5)
 • narodowe czytanie (6)

Finałowy rajd rowerowy już za nami.

Gmina i Miasto Tuliszków zorganizowała cykl sześciu rajdów rowerowych pod nazwą „Tradycja, Kultura, Ruch Krzepią nasz duch”! 

26 czerwca br. odbył się pierwszy rajd, natomiast 3 września miał miejsce ostatni. W okresie wakacyjnym miłośnicy dwóch kółek mogli  podziwiać najciekawsze zakątki naszej gminy, bowiem trasy zostały ułożone tak, aby zobaczyli  jak najwięcej najpiękniejszych miejsc. Cyklicznie odbywająca się inicjatywa przyciągnęła wielu zwolenników jazdy rowerowej, każdy rajd cieszył się bardzo dużą frekwencją. Warto też zaznaczyć, że finały poszczególnych rajdów odbywały się w kilku sołectwach naszej gminy, które zaangażowały się w organizację wydarzenia, za co serdecznie dziękujemy.

Finałowy rajd rowerowy odbył się w sobotę 3 września br. w parku miejskim w Tuliszkowie. Cykliści wyruszyli tym razem z Kiszew. Gospodarzem tego wydarzenia była Rada Samorządu Mieszkańców Miasta  Tuliszkowa, która przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich w Tuliszkowie przygotowała pyszny poczęstunek dla uczestników wydarzenia.
Burmistrz Krzysztof Roman podziękował wszystkim sołectwom, które zaangażowały się w organizację poszczególnych rajdów rowerowych, wręczając statuetki przedstawicielom sołectw. Statuetki otrzymała również Pani Małgorzata Ast- Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie- główny organizator rajdów oraz Pan Tomasz Pałasz, który zainicjował rajdy rowerowe w naszej gminie. Ponadto, z rąk burmistrza, okazały puchar otrzymała Sekcja Turystyki Rowerowej  CIKLO PTTK Konin, za pomoc w organizacji rajdów i zapewnienie bezpieczeństwa przejazdu rowerzystom.
Podczas sobotniego finału , Burmistrz Krzysztof Roman otrzymał od CIKLO PTTK KONIN pierwszą w historii Rowerową Szprychę o numerze 001. Odznaczenie to wręczane jest tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju kultury rowerowej.

O kulturze rowerowej, a także o pokonywaniu codziennych trudności, o zmaganiu się z chorobami i uzależnieniami, mogli posłuchać uczestnicy sobotniego wydarzenia. Bowiem na scenie pojawiła się Anna Przybylak- miłośniczka jazdy na rowerze i autorka książki „Cukrzycowy zawrót głowy”. Poruszyła ona wątki głównie cukrzycowe, ale także opisała swoje przeżycia dotyczące zaburzeń odżywiania, depresji, uzależnień od alkoholu, palenia papierosów od nadmiernego wysiłku fizycznego.
Głównym punktem programu było losowanie nagrody głównej- roweru.  Udział w losowaniu mogły wziąć osoby, które posiadały co najmniej cztery pieczątki potwierdzające udział w cyklu sześciu rajdów rowerowych. Szczęśliwym zwycięzcą został Pan Henryk Fabiański. 
W niedzielę, w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie odbył się Finał 37. Bursztynowego Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego po Wielkopolsce Wschodniej.
Od piątku do niedzieli przebywali w Tuliszkowie cykliści z całej Polski. Uczestniczyli w zajęciach i wyprawach rowerowych organizowanych na terenie naszej gminy.
Podczas niedzielnego spotkania, które odbyło się w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie, zostały wręczone puchary, podziękowania i nagrody w organizowanych konkursach min. fotograficznym i krajoznawczym. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację rajdów rowerowych „Tradycja, kultura, ruch krzepią nasz duch!”. Dziękujemy również wszystkim cyklistom, którzy zechcieli miło spędzić czas na naszej tuliszkowskie ziemi. Już dziś zapraszamy na kolejne rajdy rowerowe, które będziemy organizować w przyszłym roku.

 • finaowy rajd rowerowy (17)
 • finaowy rajd rowerowy (1)
 • finaowy rajd rowerowy (2)
 • finaowy rajd rowerowy (3)
 • finaowy rajd rowerowy (4)
 • finaowy rajd rowerowy (5)
 • finaowy rajd rowerowy (6)
 • finaowy rajd rowerowy (7)
 • finaowy rajd rowerowy (8)
 • finaowy rajd rowerowy (9)
 • finaowy rajd rowerowy (10)
 • finaowy rajd rowerowy (11)
 • finaowy rajd rowerowy (12)
 • finaowy rajd rowerowy (13)
 • finaowy rajd rowerowy (14)
 • finaowy rajd rowerowy (15)
 • finaowy rajd rowerowy (16)

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza.

7 września obchodzić będziemy ustanowiony w grudniu 2019 roku przez ONZ Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba, którego celem jest zwiększenie zaangażowania oraz upowszechnianie działań służących poprawie jakości powietrza.

Z tej okazji zapraszamy Państwa na spotkanie online z doradcą energetycznym WFOŚiGW w Poznaniu, Sebastianem Wolffem. Tematem spotkania będzie Program Czyste Powietrze, którego celem jest dofinansowanie inwestycji prowadzących do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Webinar odbędzie się 7 września 2022 r. o godz. 10:00. 

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz rejestracji podając swoje dane: imię, nazwisko oraz adres mailowy. W dzień spotkania na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłany link do webinaru.

Formularz rejestracji: https://www.wfosgw.poznan.pl/program-czyste-powietrze-bezplatny-webinar-dla-mieszkancow-wielkopolski/

Na zgłoszenia czekamy do wtorku 06.09.2022 r. do końca dnia.

III Konkursu „Moja SMART WIEŚ – WIZJE i INICJATYWY”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy". Konkurs realizowany jest w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w ramach operacji Moja SMART wieś. WIZJE i INICJATYWY.
Przedstaw pomysły, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia. Pochwal się swoją smart wsią i wygraj nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

Cel operacji:

Celem realizowanej przez IRWiR PAN operacji jest upowszechnianie i promocja smart villages wśród mieszkańców obszarów wiejskich poprzez identyfikację wprowadzonych innowacji społecznych oraz cyfrowych na obszarach wiejskich w formie opisu stanu faktycznego (z pogłębionym uwzględnieniem wizji oraz inicjatyw wdrażania tej koncepcji w przyszłości). Ponadto zwiększenie zainteresowania koncepcją smart villages wśród jednostek wprowadzających innowacje oraz zaprezentowanie wizji i inicjatyw dotyczących smart villages w formie elektronicznej.

Konkurs ma umożliwić wymianę poglądów oraz stworzyć bazę wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu smart villages, poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich.

Grupa docelowa:

Grupę docelową stanowią zarówno osoby, jak i podmioty zaangażowane w pracę nad problemami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich. Założeniem jest, że w konkursie weźmie udział 120 osób, jednak nie mniej niż 25 osób (w tym również osób prawnych). Ogólnopolska skala pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Brak ograniczeń dotyczących wieku, a także formy prawnej uczestnika, wynika z dążeń do rozpoznania znajomości problematyki smart villages wśród różnych grup. Ponadto konkurs pozwoli wzbudzić zainteresowanie zarówno potencjalnych uczestników, jak i dotrzeć do decydentów - od szczebla gminnego do rządowego, czy wręcz europejskiego.

Formy realizacji operacji:

W ramach operacji zostanie ogłoszony konkurs Moja SMART wieś. WIZJE i INICJATYWY, w ramach którego poszukiwane są pomysły i inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi. Organizatorzy oczekują wskazania rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami.
Laureaci Konkursu zaproszeni zostaną na uroczystą galę, podczas której zostaną wręczone nagrody oraz zostaną zaprezentowane wybrane prace laureatów. Przeprowadzony w takiej formie finał konkursu pozwoli na dyskusję i wymianę poglądów, a także opinii co do możliwości aplikacji poszczególnych pomysłów.
 

Szczegółówe informacje dostępne na stronie:

https://www.irwirpan.waw.pl/869/badania/moja-smart-wies-wizje-i-inicjatywy

 

Kondolencje.

Łącząc się w żałobie i smutku składamy najszczersze kondolencje 
oraz wyrazy najgłębszego współczucia 
Rodzinie, bliskim i przyjaciołom
z powodu śmierci
Ś † P. Tadeusza Kopczyńskiego
Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków
w latach 2001– 2002. 

Burmistrz G i M Tuliszków Krzysztof Roman
oraz Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie

 • kondolencje

Kondolencje od Rady Miejskiej.

Szczere kondolencje

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom

z powodu śmierci

Ś P. Tadeusza Kopczyńskiego

Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków

w latach 2001– 2002

 

Składają Andrzej Janczewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie

oraz Radni Rady Miejskiej w Tuliszkowie

 

 • kondolencje od Radnych

Narodowy Dzień Sportu 2022.

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztof Roman zaprasza na Narodowy Dzień Sportu 2022.

Termin: Sobota 17 września 2022 r. w godz. od 10.00- 13.00

Miejsce: Boisko Sportowe ORLIK

PROGRAM:
 
SOBOTA Boisko sportowe ORLIK w Tuliszkowie
10:00 - Turniej Piłki Nożnej Kategorii Skrzat
11:00-13:00 Festyn dla dzieci i rodziców
* dmuchane zamki, strefa baniek mydlanych
11:15– 11:45 ZUMBA z Aleksandrą Walaszek
11:45– 12:15 Gry i zabawy z UKS JUDO TULISZKÓW
12:15– 12:45 Kuźnia Sylwetki- trening z Bartoszem Plucińskim, analiza składu ciała
12:45- 13.00 Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie-pokaz walk
17.00 - Mecz Seniorzy TT vs ZKS ORŁY ZAGÓRÓW
 
NIEDZIELA Stadion sportowy
w Tuliszkowie
10.00 Mecz Trampkarz TT vs SKP Słupca
11.40 Mecz Młodzik TT vs APR Oranje Turek
16.00 Mecz MGKS TULISIA TULISZKÓW II SENIOR vs Sparta Russów
 
UWAGA!!!
AKCJA ZNAKOWANIA ROWERÓW PRZEZ KPP W TURKU!
PROSIMY O UMAWIANIE SIĘ NA KONKRETNĄ GODZINĘ znakowania roweru pod numerem telefonu 477737239 lub 516-940-868 w godzinach od 8:30 do 15:00.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 • dzień sportu

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w Tuliszkowskim Budżecie Obywatelskim.

Szanowni Państwo,

lista projektów dopuszczonych do głosowania w Tuliszkowskim Budżecie Obywatelskim przedstawia się następująco:

 

Nazwa zadania Opis projektu Szacowana kwota
Budowa oświetlenia płyty boiska stadionu w Tuliszkowie.

 

 

Budowa oświetlenia płyty boiska w Tuliszkowie, które zapewni odpowiedni poziom widoczności w celu prowadzenia treningów i zajęć sportowo- rekreacyjnych o stałych godzinach, niezależnie od pory roku.

130 000 zł

Modernizacja amfiteatru i aranżacja terenu sąsiadującego na cele kultury otwartej ( dokumentacja projektowa).

Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przywrócenia świetności istniejącego w Parku Miejskim w Tuliszkowie Amfiteatru.

180 000 zł

 

Oświetlenie ulicy Polnej w Tuliszkowie (dokumentacja).

 

Opracowanie dokumentacji,  w celu instalacji lamp oświetleniowych na ulicy Polnej w Tuliszkowie. 9000 zł

 

Park na Osiedlu Jana Pawła II.

 

Rewitalizacja terenu, stworzenie strefy rekreacyjnej dla mieszkańców poprzez montaż ławek, koszy na śmieci, mini placu zabaw dla dzieci.

25 800 zł

Przywróćmy mieszkańcom „Żabieniec”.

 

Przywrócenie i zwiększenie rekreacyjnego terenu stawu „Żabieniec” poprzez jego pogłębienie i utworzenie strefy rekreacyjnej. 52 700 zł

Wszystkie projekty, które wpłynęły do Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie zostały dopuszczone do głosowania.

Zgodnie z harmonogramem: w dniach 16.09.- 24.09.2022 r. odbędzie się akcja informacyjno-promocyjna. W dniach 26.09.- 30.09.2022 r. odbędzie się GŁOSOWANIE.

 

 

 

 

Pierwszy Tuliszkowski Budżet Obywatelski na rok 2023- opisy złożonych projektów.

Szanowni Mieszkańcy Tuliszkowa,

prezentujemy Państwu  opisy złożonych projektów w ramach Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, na które będzie można oddać swój głos w dniach 26.09- 30.09.2022 r.

Narodowy Dzień Sportu 2022.

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, w którym zwracamy uwagę na tych, którzy kochają sport. Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany był dzień otwarty. Również w Tuliszkowie, z inicjatywy Burmistrza Krzysztofa Romana, przygotowano szereg sportowych atrakcji dla dzieci i młodzieży. 

Mieszkańcy mogli nieodpłatnie skorzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z dyscyplin sportowych takich jak : fitness, zumba czy karate. Uczniowksi Klub Sportowy JUDO przygotował pokaz sztuk walki, a pod okiem trenera Bartosza Plucińskiego można było dokonać profesjonalnej analizy składu masy ciała. Ponadto, ciekawą atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane i miasteczko gier. Komenda Powiatowa Policji w Turku przeprowadziła akcję znakowania rowerów. Działania te mają na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieżom jednośladów, a w przypadku utraty roweru jego identyfikację.

Uzupełnieniem sportowego dnia był Turniej Piłki Nożnej dla kategorii wiekowej "Skrzat" zorganizowany przy pomocy MGKS Tulisia Tuliszków. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali złote medale, które wręczył im Prezes MGKS Tulisia Tuliszków- Pan Szymon Kunicki.

Wydarzenia pod nazwą Narodowy Dzień Sportu zorganizowane zostało przez Gminę i Miasto Tuliszków już po raz drugi, w celu promocji zdrowego stylu życia.

 • dzie sportu (12)
 • dzie sportu (1)
 • dzie sportu (2)
 • dzie sportu (3)
 • dzie sportu (4)
 • dzie sportu (5)
 • dzie sportu (6)
 • dzie sportu (7)
 • dzie sportu (8)
 • dzie sportu (9)
 • dzie sportu (10)
 • dzie sportu (11)

Informacja

Ważna  informacja w sprawie dodatku węglowego


Z uwagi na trwający proces legislacyjny tj. wprowadzanie poprawek do ustawy o dodatku węglowym Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie zawiadamia, że sprawy związane z rozpatrywaniem złożonych wniosków nie zostaną zakończone w przewidzianym ustawowo terminie, który ulegnie zmianie.

Gminy nie otrzymały jeszcze żadnych środków na realizację tego zadania.

Wypłata dodatku nastąpi po opublikowaniu ustawy oraz prawidłowej weryfikacji wniosków i otrzymaniu dotacji z Budżetu Państwa.

Gmina i Miasto Tuliszków zrealizowała inwestycję w ramach projektu "Szatnia na medal".

“Szatnia na medal” to program, w którym jednostki samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na realizację działań własnych w dziedzinie poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej.

Dofinansowanie jest przyznawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a głównym celem tego programu jest poprawa warunków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych.

Gmina i Miasto Tuliszków wzięła udział w projekcie “Szatnia na medal” i otrzymała dofinansowanie na modernizację szatni w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie. Umowę o dofinansowanie zadania podpisał Burmistrz Krzysztof Roman z Województwem Wielkopolskim w dniu 29 lipca 2022 r.

Kwota dofinansowania wyniosła: 90 000 zł.

W wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcą został Zakład Usług Budowlano- Remontowych REMBUD, którego właścicielem jest Pan Dariusz Szewczyk.
Wartość zadania: 182 072, 28 zł.

Inwestycja polegała na generalnym remoncie trzech szatni w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie. W związku z czym powstały nowoczesne szatnie wyposażone w szafki skrytkowo- ubraniowe, pufy i nowe ławki. Zmodernizowane zostały łazienki, wymieniono instalację sanitarną i elektryczną. Przeprowadzenie prac remontowych pomieszczeń szatniowo- sanitarnych w hali pozwoliło rózwnież dostosować obiekt do osób niepełnosprawnych.

Nowe szatnie będą służyć uczniom korzystającym z nich przed lekcjami wychowania fizycznego, zawodnikom tuliszkowskich klubów sportowych, jak również wszystkim tym, którzy uprawiają sport w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie. Ponadto,  modernizacja szatni przysłuży się do rozwoju sportu i rekreacji w naszej gminie i ułatwi krzewienie kultury fizycznej. 

 

 

 • 14. nowe szatnie
 • 1. przed remontem
 • 2. po remoncie
 • 3. prysznice przed remontem
 • 4. prysznice po remoncie
 • 5. szatnia przed remontem
 • 6. szatnia po remoncie
 • 7. toaleta i prysznice przed remontem
 • 8. toaleta i prysznice po remoncie
 • 9. toaleta przed remontem
 • 9. toaleta po remoncie
 • 10. szatnia przed remontem
 • 14. nowe szatnie
 • 1. przed remontem
 • 11. szatnia po remoncie
 • 12. nowe szatnie
 • 13. nowe szatnie
 • 2. po remoncie
 • logo

Zawiadomienie o LVIII sesji Rady Miejskiej.

Biuro  Rady Miejskiej  w Tuliszkowie informuje, że  w dniu  29 września 2022r. o godz. 15:00  w sali  nr 25 Urzędu GiM w Tuliszkowie odbędzie się LVIII sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z obrad  LVII  sesji Rady Miejskiej
4. Informacja Burmistrza o działaniach podejmowanych  w okresie międzysesyjnym.
5. Rozpatrzenie wniosku z dnia 15 września 2022r. - Podjęcie  uchwały.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie do realizacji przez GiM Tuliszków od Powiatu Tureckiego prowadzenia zadania publicznego w zakresie zimowego utrzymania ulic powiatowych w m. Tuliszków w sezonie zimowym 2022/2023 oraz w zakresie wykonywania prac porządkowych w 2023r.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany  uchwały budżetowej GiM Tuliszków na 2022r.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany WPF GIM Tuliszków na lata 2022-2025.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia dróg  do kategorii drogi gminnej.
10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu  wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez GiM Tuliszków.
11. Informacja z wykonania budżetu GiM za I półrocze 2022r.
12. Interpelacje i zapytania radnych.
13  Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
14. Wolne wnioski i informacje.
15. Zamknięcie obrad  LVIII  sesji Rady Miejskiej.

Projekty uchwał dostępne są na stronie: http://bip.tuliszkow.pl/?c=932

Obrady sesji na żywo: https://www.tuliszkow.pl/72,rada-miejska - wybieramy zakładkę sesja na żywo.

 

 

Tuliszkowski Budżet Obywatelski- informacje o głosowaniu.

Szanowni mieszkańcy Tuliszkowa.

Zgodnie z harmonogramem Pierwszego Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, w dniach 26- 30 września 2022 r. , w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie , pokój nr 13, w godz. od 8.00 - 15.00 odbędzie się GŁOSOWANIE na projekty przedstawione zgodnie z opublikowaną listą projektów dopuszczonych do głosowania.

 

Zgodnie z Uchwałą nr 0007.75.2019 Rady Miejskiej w Tuliszkowie z dnia 2 grudnia 2019 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego miasta Tuliszków, zasady głosowania są następujace:

 1. Wyboru zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego dokonują Mieszkańcy ( należy przez to rozumieć osobę, która zamieszkuje na terenie miasta Tuliszków), na kartach do głosowania.
 2. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu w formie pisemnej na kartach dostępnych w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
 3. Każdy mieszkaniec moze głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu.
 4. Głos oddaje się poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok wybranego projektu.

Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej w celu weryfikacji danych osobowych.

 

 • lista projektów
 • głosowanie budżet

Umowa na pokrycie części kosztów zakupu sprężarki do ładowania butli dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku została podpisana.

27 września br. Burmistrz Krzysztof Roman, przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Nawrockiej, podpisał umowę z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, reprezentowaną przez Komendanta Powiatowego bryg. Piotra Pietruchę.
Zgodnie z podpisaną umową Gmina i Miasto Tuliszków przeznaczy kwotę 5.000 zł na pokrycie części kosztów zakupu sprężarki do ładowania butli dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.
Wykorzystanie zakupionego sprzętu przez jednostkę PSP, poprawi sprawność działań ratowniczych w likwidacji zaistniałych zagrożeń.

 • DSC_0061
 • DSC_0065

Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem.

Burmistrz Krzysztof Roman oraz Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie z wybitnym polskim językoznawcą PROFESOREM JERZYM BRALCZYKIEM.

Spotkanie odbędzie się w piątek 14 października 2022 r.  o godz. 17.00 w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie.

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie.

 • bRALCZYK