Aktualności - rok 2021

  • budynekurzedużyczenia

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Szanowni Mieszkańcy,
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Burmistrz Krzysztof Roman, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie składają najserdeczniejsze życzenia.

Link do filmu:

https://youtu.be/XvovAVo4a0c

 

Tekst życzeń:

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztof Roman.

Mija właśnie rok 2020. Na początku tego roku wszyscy rozpoczynaliśmy rok z nadzieją na to, że uda nam się zrealizować kolejne plany. Na to, że nasze marzenia zostaną zrealizowane, zaplanowane podróże, zaplanowane marzenia, inwestycje, remonty. Niestety ten rok był inny. Już w połowie roku mieliśmy próbkę tego, co nas czeka. Wakacje, chwila wytchnienia, chwila powrotu do normalności i nadziei, że będzie inaczej…Niestety wszystko wróciło. Życie społeczne gdzieś utknęło. Przywitać się dziś z drugim człowiekiem, nie możemy podając rękę, popatrzeć w oczy innego możemy przez internet, przez jakiś środek komunikacji. Nasze życie przewróciło się do góry nogami, ale coś w tym wszystkim było wyjątkowego, mianowicie, mieliśmy więcej czasu, by spędzić go z rodzinami, w gronie najbliższych.. Na początku roku zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, spowodowały, że wszyscy zaczęli wspólnie razem przeżywać te wyjątkowe chwile, które wcale nie były radosne. Były pełne wątpliwości, były pełne nieoczekiwanego zwrotu akcji, każdy miał jakiś problem w życiu. Natomiast, teraz doszliśmy do końca roku. Możemy popatrzeć na następny rok, jak na rok nadziei, na to, że wreszcie coś się zmieni, że będzie inaczej. Święta…., wokół wszystko się zmienia, ubieramy domy, posesje, staramy się wprowadzić tę wyjątkową atmosferę, nasze miasta, wioski, domy, zakłady pracy… Życzę Wam wszystkim, aby ta atmosfera radości kolorów, blasków, barw, przeniosła się do Waszego serca, do Waszych rodzin. Abyście też popatrzyli w oczy najbliższych, tych, z którymi spędzicie tą Wigilię. Abyście czuli to ciepło,  płynące z miłości, przywiązania, wsparcie drugiej osoby, która jest Wam najbliższa, z którą spędzacie najwięcej czasu w życiu i na którą możecie liczyć. Z którą razem uporacie się z każdym problemem. Życzę Wam pomyślności i szczęścia, ale przede wszystkim zdrowia i radości na co dzień..

Ewelina Piwońska – Kubiak  -Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie

Życzymy Państwu, aby marzenia stały się rzeczywistością, a sukcesy przerosły oczekiwania. Przede wszystkim jednak życzymy odpoczynku, zwolnienia oddechu i nabrania dystansu do tego, co wokół.

Renata Chorążewska- Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie

Życzymy, aby życie było jak najpiękniejsza epicka opowieść, w której są sami pozytywni bohaterowie i gdzie wszystkie historie kończą się dobrze. Życzymy, aby było lirycznie i romantycznie w życiu osobistym i aby omijały Państwa życiowe dramaty. Życzymy wielu mądrych i inspirujących książek, które pozwolą uwierzyć we wszystkie Państwa marzenia.
Elżbieta Małolepsza p.o. Kierownika Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Niech te święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju i refleksji, niech będą przepełnione miłością i troską o drugiego człowieka, o sąsiada, o kogoś, o kim być może zapomnieliśmy. Niech w tym czasie otoczy Państwa wielki i błogi spokój, szczęście i radość przeżywane w domowym zaciszu, rodzinnym gronie najbliższych, najukochańszych osób, a na Nowy Rok życzymy jako pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuliszkowie, dużo szczęścia, mało trosk, a przede wszystkim dużo zdrowia i żeby ten nowy, nadchodzący rok tchnął w nas nadzieję na lepsze jutro.

Mirosław Rojek Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury

Życzymy Państwu w tym świecie wciąż dziwnym i coraz bardziej osamotnionym,  abyście w sobie odnaleźli to, co piękne i to, co dobre. Byście potrafili się tym dzielić w święta, ale także po świętach. By w ten sposób stworzyć dom, miejsce, w którym każdy będzie się od Was uczył i czerpał radość i szczęście, poczucie bezpieczeństwa i by to miejsce było przenoszone przez Was w każdą rzeczywistość, w której się znajdziecie, w tym roku jeszcze i w nowym.

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztof Roman
 

Symbolicznie co roku spotykaliśmy się na Wigilii, wszyscy razem, na tej Wigilii dzieliliśmy się opłatkiem. Chciałbym dzisiaj symbolicznie podzielić się z Wami opłatkiem, aby ta tradycja wynikająca ze stuleci polskości, aby to, co nasi dziadkowie uważali za swoje, co kultywowali, co przekazywali z pokolenia na pokolenie, łączyło nas, a nie dzieliło. Skupieni wokół tego białego opłatka potrafili wspólnie razem osiągać to , co najważniejsze…kochać się nawzajem. Życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego.

Wszyscy zebrani: radosnych świąt!

 

Wstecz