Aktualności 2021

Narodowe Czytanie w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie.

W piątek, o godz. 17.00, w sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Swoje role brawurowo zaprezentowali zaproszeni goście:
Aniela Dulska – Monika Tylkowska, Hesia – Elżbieta Pawlicka, Mela – Ewa Zientek, Juliasiewiczowa – Ewelina Piwońska – Kubiak, Zbyszko – Tomasz Pałasz, Hanka – Natalia Jackowiak, Lokatorka – Joanna Juszczak, Tadrachowa- Katarzyna Drewniacka. 

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, była to już X , jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji. Po drugie, odbywała się ona w nowym budynku tuliszkowskiej biblioteki, która od dłuższego czasu przyciąga uwagę swoją architekturą i aranżacją wnętrz.
W tym roku, w sali konferencyjnej, w nawiązaniu do strojów z początku XX  wieku,  można było podziwiać wystawę kapeluszy, które przyciągały wzrok bogactwem kolorów i form.
Ponadto  przygotowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej, którą będzie można oglądać do końca września w tuliszkowskiej książnicy.
Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy piątkowego czytania zostali zaproszeni do spróbowania smakołyków z wiejskiego stołu. 
Tegoroczna akcję wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, która pomogła sfinansować to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podczas spotkania rozdano ulotki promujące zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz ulotki informujące o działalności tuliszkowskiej komisji. Ponadto każdy z uczestników i aktorów otrzymał egzemplarz „Moralności Pani Dulskiej” z okolicznościowym stemplem. 

Wstecz