wrzesień

Wspólnie dla zielonego Tuliszkowa – sadzenie drzew i traw przy Szkole Podstawowej

W poniedziałek 22 września, w ramach realizacji projektu „Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Tuliszkowie oraz Miejskim Stadionie Piłkarskim”, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – wspólne sadzenie drzew i traw z udziałem uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnych władz.

W akcji wzięli udział Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Ewelina Piwońska-Kubiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Ewa Klimczak-Macudzińska, nauczyciele oraz uczniowie. Wspólnymi siłami posadzono kilkanaście drzew i traw ozdobnych, które już wkrótce stworzą zieloną, przyjazną przestrzeń wokół szkoły.

 Projekt realizowany jest w ramach zadania „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury przy obiektach edukacyjno-sportowych w Tuliszkowie”. Jego celem jest nie tylko poprawa estetyki otoczenia, ale przede wszystkim ochrona środowiska, retencja wody i adaptacja do zmian klimatycznych.

Wydarzenie było doskonałą okazją do promowania edukacji ekologicznej oraz budowania więzi międzypokoleniowej i społecznej wokół wspólnych działań na rzecz lepszego, bardziej zielonego Tuliszkowa.

  • IMG_0994
  • IMG_1002
  • IMG_1012
  • IMG_1020
  • IMG_1017