Marzec

Spotkanie autorskie z Robertem Ryszawą.

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Ryszawą, autorem antologii poezji "Między wierszami".

Spotkanie z poetą odbędzie się w  sobotę 23 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie.

Kim jest Robert Ryszawa?

Robert Ryszawa pochodzi z Konina. Jego życiorys to dowód na to, że po 40-tce odkrywa się na nowo znaczenie własnej egzystencji. W czasach szkolnych należał do klubu szczypiornistów, następnie ukończył studia z marketingu i zarządzania oraz prowadził własny biznes. Odkrył też zamiłowanie do pszczelarstwa. Rok 2020 dał mu przewrót życiowy, otworzył na sztukę, skłonił do powrotu do pisania wierszy. Poprzez jogę i pracę z ciałem przyszło wyciszenie, które pozwoliło Robertowi zmienić nawyki, odkryć możliwości pracy nad sobą. Wraz ze zmianą przyszli wartościowi i cierpliwi ludzie, a Robert wypieka własny chleb.

Poezja Roberta Ryszawy jest utrzymana w postromantycznym tonie i staje się pretekstem do afirmacji esencjonalnej kobiecości. Autor poszukuje w tych relacjach z jednej strony elementu dopełniającego, z drugiej stara się odkryć, co różnicuje mężczyzn i kobiety. 

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  

Jest to dzień tradycyjnie poświęcony  promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu. Spotkanie z Robertem Ryszawą będzie doskonałą okazją dla czytelników Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie do tego, aby pochylić się nad egzystencją i emocjami, ale przede wszystkim do tego, aby poznać męskie spojrzenie na miłość.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do udziału w spotkaniu z konińskim artystą- Robertem Ryszawą. 

  • plakatksiażka

Wstecz