Mimo deszczowej aury, otwarcie tężni solankowej przy ulicy Kopernika w Tuliszkowie przebiegło w wyjątkowej atmosferze. W rytmie spadających kropel oddaliśmy Mieszkańcom miejsce oddechu, spokoju i zdrowia.
Tężnia solankowa powstała dzięki głosom Tuliszkowian oddanych w ramach tuliszkowskiego budżetu obywatelskiego na rok 2025. Jej pomysłodawcą było Stowarzyszenie Razem dla Dzieci.
Uroczystego uruchomienia solanki dokonała prezes Stowarzyszenia Kinga Grześkiewicz. Burmistrz Ewelina Piwońska-Kubiak wyraziła nadzieję, że tężnia i jej otoczenie staną się miejscem relaksu, w którym każdy odnajdzie ciszę i spokój.
Podczas uroczystego otwarcia na licznie zgromadzonych przedstawicieli każdego pokolenia czekało wiele atrakcji. Dmuchany zamek, street art oraz słodkie i słone przekąski przygotowane przez członków Stowarzyszenia oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta. Dziękujemy, że byliście z nami! Teraz zapraszamy już na spokojne chwile relaksu przy tężni .
Obszerna fotorelacja z otwarcia na naszym Facebooku: Relacja 1