Wiedzą jak zapobiegać pożarom

Pytania związane m.in. z ochroną pożarową, ratownictwem medycznym, znajomością sprzętu gaśniczego czy przepisy prawne znalazły się w testach, jakie musieli rozwiązać uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zorganizowano je 9 marca br. tuliszkowskim domu kultury.

 

2018 turniej wiedzy pozarniczej 01

Czytaj więcej...

Zimowe warsztaty artystyczne w domu kultury

Tegoroczne ferie nie były białe i śnieżne, ale za to twórcze i kolorowe. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie zorganizowano cykl warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Można było spędzić czas na tańcu, zabawie w teatr i działaniach plastycznych.

 

Czytaj więcej...

„Ballady parkowe” Mirosława Rojka miały swoją premierę

Przed wiekami obszerny park krajobrazowy w stylu angielskim, dziś ostoja przyrody w centrum miasta. Ten wszystkim znany zakątek w Tuliszkowie, niepodobny do żadnego innego w okolicy, dostarczył artystycznego materiału do napisania „Ballad parkowych”. Premiera zbioru poetyckiego Mirosława Rojka odbyła się 21 lutego br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Przybyli na spotkanie z autorem wysłuchali wierszy w interpretacji Macieja Grzybowskiego, aktora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Słowo wstępu wygłosiła Renata Chorążewska.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE OTRZYMALI STYPENDIA

W poniedziałek, 12 lutego, rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie z Gminy i Miasta Tuliszków, którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi mieli tego dnia jeszcze jeden powód do radości, otrzymali bowiem stypendia naukowe.

 

2018 stypendia dla uczniow 01

Czytaj więcej...

„JEST TAKI DZIEŃ…’’ – PIĘKNY KONCERT KOLĘD W WYKONANIU DZIECI

W niedzielę 10 grudnia w sali OSP Tuliszków odbył się koncert kolęd pod hasłem „Jest taki dzień…”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Dzieci oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Kolędowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków. Nic w tym dziwnego, gdyż kolędowanie to piękna tradycja wpisana w naszą kulturę, a kolędy śpiewane przez dzieci brzmią szczególnie i uderzają w serca dorosłych.

Swój bogaty repertuar kolęd i pieśni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia przedstawiły dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Dzieci były wspierane przez przedszkolnych wychowawców oraz panie ze Stowarzyszenia Razem dla Dzieci. Do kolędowania przyłączyli się również najmłodsi zawodnicy z klubów sportowych MGKS Tulisia Tuliszków oraz UKS Judo Tuliszków.

1

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin