Powiatowe Dożynki Gminno Parafialne Tokary 2012

2.09.2012 r. w Tokarach Pierwszych Gmina Kawęczyn przy Szkole Podstawowej odbyły się Powiatowo – Gminno – Parafialne Dożynki.
Gmina Tuliszków reprezentowana była przez Koło Gospodyń Wiejskich  z Piętna, które na stoisku kulinarnym zaprezentowało potrawy regionalne.
Wieniec dożynkowy z Piętna, który na Dożynkach Gminno – Parafialnych  został wytypowany do reprezentowania Gminy Tuliszków na Dożynkach Powiatowych również zyskał uznanie i został uznany za najlepszy wieniec Dożynek Powiatowych.

 

Gmina i Miasto Tuliszków zajęła również I miejsce w przeciąganiu liny sołtysów.

Czytaj więcej...

POŻEGNANIE WAKACJI

01 września 2012 r. od godz. 18.00-24.00 MGOK zaprasza do Amifeatru w parku w Tuliszkowie na dyskotekę z okazji  pożegnania wakacji. Wszystkim uczniom i studentom życzymy udanej zabawy i sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.

DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE - PIĘTNO 2012

 

26 sierpnia w miejscowości Piętno odbyły się Gminno – Parafialne Dożynki, które połączone zostały z przekazaniem  wozu bojowego dla OSP Piętno. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Krystyna Pawlikowska z Piętna i Andrzej Kujawiński z Krępy. Korowód dożynkowy składający się z delegacji wieńcowych z poszczególnych sołectw, zaproszonych gości i mieszkańców spod gospodarstwa Starościny Dożynek do parku w Piętnie poprowadził  Burmistrz GiM Tuliszków Grzegorz Ciesielski,  Z-ca Burmistrza Piotr Hryniuk,  Proboszcz Juliusz Grzeszczak, Starostowie Dożynek  i Zespół „Wrzos”.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin