SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W UKS JUDO

10 listopada na hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie odbyły się zajęcia profilaktyczne, które dotyczyły pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie i MEDCAR – Usługi Medyczne. Szkolenie prowadzili ratownicy medyczni: Łukasz Wróbel i Jacek Antoniewicz. W zajęciach wzięło udział około 40 osób, wśród nich dzieci i młodzież z sekcji judo oraz rodzice zawodników. Podczas szkolenia prowadzący skupili się na podstawowej pomocy przedmedycznej obejmującej tematy: opatrzenia ran, krwawień i krwotoków, opatrzenia złamań/zwichnięć, postępowania z osobą nieprzytomną obejmujące sprawdzenie stanu przytomności, zbadania podstawowych funkcji życiowych, ułożenia pacjenta w pozycji bezpiecznej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

4

Czytaj więcej...

GMINNA ORLIKOWA LIGA AMATORSKA NA PÓŁMETKU

LIGA AMATORSKA 2017/2018

Zakończyły się zmagania drużyn w jesiennej odsłonie Gminnej Orlikowej Ligii Amatorskiej w Tuliszkowie. Na półmetku rozgrywek w ligowej tabeli przewodzi Sarbicko z dorobkiem 12 punktów, mając na koncie 4 zwycięstwa i jedną porażkę. Tuż za drużyną z Sarbicka plasuje się Grzymiszew, który wypracował identyczny bilans punktowy, lecz uległ liderowi w bezpośredniej potyczce. Kolejne miejsca w stawce 6 drużyn zajmują: Turplan 3 msc. (7pkt), Dambart 4 msc. (7pkt), Kiszewy 5 msc. (6pkt), Bad Boys 6 msc. (0pkt). Runda rewanżowa zaplanowana jest na wiosnę 2018.

             Znalezione obrazy dla zapytania LOGO GMINA I miasto tuliszków Znalezione obrazy dla zapytania piłka nożna logo

Wyniki:

1 kolejka

2 kolejka

3 kolejka

4 kolejka

5 kolejka

MIEJSCE

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

WYGRANE

REMISY

PORAŻKI

BRAMKI

BILANS

1

SARBICKO

5

12

4

0

1

18:15

3

2

GRZYMISZEW

5

12

4

0

1

21:10

11

3

TURPLAN

5

7

2

1

2

12:9

3

4

DAMBART

5

7

2

1

2

24:25

-1

5

KISZEWY

5

6

2

0

3

12:14

-2

6

BAD BOYS

5

0

0

0

5

6:20

-14

KARATE KYOKUSHIN - ZAWODNICY Z TULISZKOWA I GRZYMISZEWA NA ZAWODACH W ZDUŃSKIEJ WOLI

W dniu 4 listopada 2017 roku w Zduńskiej Woli odbyły się kolejne Otwarte  Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Karate Kyokushin . Organizatorem zawodów był Zduńskowolski Klub Karate kierowany przez sensei Bogdana Jankowskiego 3 dan. Na starcie stanęły kluby z województwa łódzkiego , dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Pojedynki były wyrównane i zdarzały się dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy o miejsca na podium. W kwalifikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z Turku, który uplasował się przed Zduńską Wolą i Malanowem.

23131033 1102236493240666 7271108609858399171 n

Czytaj więcej...

UDANE ZAWODY JUDOKÓW W SUCHYM LESIE

Po raz kolejny judocy z Tuliszkowa wzięli udział w turnieju judo, tym razem 4 listopada udali się na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego o Puchar Wójta Gminy Suchy Las. Organizatorami imprezy był Wielkopolski Związek Judo, Urząd Gminy i Miasta Suchy Las i UKS Gimnazjon Suchy Las. Impreza organizowana była dla kategorii młodzika U-14, dzieci starszych U-12 i dzieci młodszych U-10. Tuliszkowscy judocy wystąpili w składzie: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka i Jakub Moksik. I tym razem tuliszkowianie nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania wracając do Tuliszkowa z dobrym wynikiem, bowiem każda z zawodniczek zdobyła medal. Jedynie Jakub Moksik znalazł się tuż za podium, ale zaprezentował się dobrze jak ocenia trener, gdyż w wadze Kuby było 20 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej judocy z Tuliszkowa zajęli 5 miejsce i zdobyli puchar dla klubu. Zawodnicy za zajęte miejsca na podium otrzymali medale i dyplomy.

1

Czytaj więcej...

TULISZKOWSCY JUDOCY ŚWIĘTOWALI ŚWIATOWY DZIEŃ JUDO

Dzień 28 października został przez Międzynarodową Federację Judo ogłoszony Światowym Dniem Judo. W tym roku hasłem przewodnim była ODWAGA. Na całym świecie judocy obchodzili w różny sposób swoje święto, także sekcja Judo w Tuliszkowie uczciła ten wyjątkowy dzień. Ogłoszony został konkurs plastyczny w grupie funny judo i w grupie młodszej. Przyznano dodatkowo tzw. ,,Nagrodę publiczności’’. Głosowanie odbyło się przez internet, gdzie każdy mógł oddać glos na wybrany rysunek. Rywalizacja była duża, gdyż wiele prac zdobyło ponad 200 głosów, ale najwięcej głosów przypadło Ani Oblizajek bowiem aż 365!

Każdy z zawodników wykonał prace plastyczne, które zostały ocenione przez trenera sekcji. Podczas oceniania brano pod uwagę: techniki wykonania, rozmiar pracy, samodzielność. Podjąć decyzje było bardzo trudno, bo każdy z uczestników włożył dużo wysiłku w to, aby jego praca została najlepiej oceniona. Po długich naradach nagrodzone zostały najlepsze 3 prace, każdy kto wykonał projekt otrzymał dyplom uczestnictwa a najlepszych nagrodzono książkami, puzzlami i słodkościami. Na zajęciach nie zabrakło oczywiście gier, zabaw, gimnastyki oraz technik Judo. World Judo Day 2017 w Tuliszkowie został spędzony w miłej i przyjemnej atmosferze.

2

4

Czytaj więcej...

KARATE - PUCHAR OYAMA W BYDGOSZCZY

W dniu 28 października 2017 roku w Bydgoszczy odbył się Puchar Oyama w którym wystartowało 245 zawodników z 24 klubów z całej Polski.  Zawody zostały rozegrane w formule full kontakt z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe zgodnie z zasadami PZK. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Kyokushin Karate z Polskiego Związku Karate.  Nasi zawodnicy sekcji  Tuliszkowa i Grzymiszewa uzyskali następujące wyniki : drugie miejsce Julita Stanisławska (Tuliszków) ,  miejsce trzecie :  Kacper Grześkiewicz (Tuliszków) tóz poza podium znaleźli się Filip Konefał (Grzymiszew) i Filip Wawrzyniak  (Tuliszków). Kierownikiem drużyny był sensei Kamil Więcławek.

IMG 20171028 144523

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin