SUPER LIGA JUDO Z UDZIAŁEM JUDO TULISZKÓW

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach którego odbyła się 4 edycje ligi w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

   W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili juniorzy młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygranych i w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość rywala. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.

   Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złote medale zdobyli: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli: Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trenerem współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

 3

Czytaj więcej...

INTERNATIONAL JUDO BALTIC CUP - PUCHAR POLSKI MŁODZIKÓW

Bardzo dobry występ zaliczyli Tuliszkowscy judocy na Pucharze Polski w Gdyni. Judo Baltic Cup to impreza sportowa organizowana dla dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W trzech ostatnich kategoriach spośród wymienionych turniej zaliczany jest do Pucharu Polski i rankingu Polskiego Związku Judo. Dwudniowa impreza to około 1000 zawodników w międzynarodowej obsadzie organizowana przez Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Gdynia, Urząd Miasta Gdynia i UKS Opty Gdynia.

Sekcja Judo z Tuliszkowa wystawiła do turnieju czterech zawodników, którzy walczyli w kategorii młodzików, a byli to: Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Judocy zaliczyli bardzo dobry start, gdyż każda z dziewczyn zajęła miejsce medalowe, jedynie Norbert Tomaszewski uplasował się tuż za podium, zajmując piąte miejsce.

Sukces indywidualny przełożył się na dobry wynik drużynowy, bowiem w klasyfikacji medalowej judocy zajęli wysokie 5 miejsce.

1

Czytaj więcej...

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W UKS JUDO

10 listopada na hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie odbyły się zajęcia profilaktyczne, które dotyczyły pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie i MEDCAR – Usługi Medyczne. Szkolenie prowadzili ratownicy medyczni: Łukasz Wróbel i Jacek Antoniewicz. W zajęciach wzięło udział około 40 osób, wśród nich dzieci i młodzież z sekcji judo oraz rodzice zawodników. Podczas szkolenia prowadzący skupili się na podstawowej pomocy przedmedycznej obejmującej tematy: opatrzenia ran, krwawień i krwotoków, opatrzenia złamań/zwichnięć, postępowania z osobą nieprzytomną obejmujące sprawdzenie stanu przytomności, zbadania podstawowych funkcji życiowych, ułożenia pacjenta w pozycji bezpiecznej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

4

Czytaj więcej...

GMINNA ORLIKOWA LIGA AMATORSKA NA PÓŁMETKU

LIGA AMATORSKA 2017/2018

Zakończyły się zmagania drużyn w jesiennej odsłonie Gminnej Orlikowej Ligii Amatorskiej w Tuliszkowie. Na półmetku rozgrywek w ligowej tabeli przewodzi Sarbicko z dorobkiem 12 punktów, mając na koncie 4 zwycięstwa i jedną porażkę. Tuż za drużyną z Sarbicka plasuje się Grzymiszew, który wypracował identyczny bilans punktowy, lecz uległ liderowi w bezpośredniej potyczce. Kolejne miejsca w stawce 6 drużyn zajmują: Turplan 3 msc. (7pkt), Dambart 4 msc. (7pkt), Kiszewy 5 msc. (6pkt), Bad Boys 6 msc. (0pkt). Runda rewanżowa zaplanowana jest na wiosnę 2018.

             Znalezione obrazy dla zapytania LOGO GMINA I miasto tuliszków Znalezione obrazy dla zapytania piłka nożna logo

Wyniki:

1 kolejka

2 kolejka

3 kolejka

4 kolejka

5 kolejka

MIEJSCE

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

WYGRANE

REMISY

PORAŻKI

BRAMKI

BILANS

1

SARBICKO

5

12

4

0

1

18:15

3

2

GRZYMISZEW

5

12

4

0

1

21:10

11

3

TURPLAN

5

7

2

1

2

12:9

3

4

DAMBART

5

7

2

1

2

24:25

-1

5

KISZEWY

5

6

2

0

3

12:14

-2

6

BAD BOYS

5

0

0

0

5

6:20

-14

KARATE KYOKUSHIN - ZAWODNICY Z TULISZKOWA I GRZYMISZEWA NA ZAWODACH W ZDUŃSKIEJ WOLI

W dniu 4 listopada 2017 roku w Zduńskiej Woli odbyły się kolejne Otwarte  Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Karate Kyokushin . Organizatorem zawodów był Zduńskowolski Klub Karate kierowany przez sensei Bogdana Jankowskiego 3 dan. Na starcie stanęły kluby z województwa łódzkiego , dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Pojedynki były wyrównane i zdarzały się dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy o miejsca na podium. W kwalifikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z Turku, który uplasował się przed Zduńską Wolą i Malanowem.

23131033 1102236493240666 7271108609858399171 n

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin