Ogólnopolska konferencja doszkoleniowa trenerów PZ Judo

       W dniach 8 – 10 grudnia odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja doszkoleniowa trenerów Polskiego Związku Judo. Obecny był także trener UKS Judo w Tuliszkowie Michał Gaj. Program zajęć realizowany był przez specjalistów w danej dziedzinie nauki. Szkolenie trwało trzy dni podczas których realizowane były bloki tematyczne dotyczące wszechstronnego rozwoju zawodnika. Równolegle z konferencja trenerów odbyła się gala jubileuszowa z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo z udziałem sław polskiego judo - medalistów największych zawodów, przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a także oficjeli z Międzynarodowej i Europejskiej Federacji. Wydarzenie odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

5

      

Czytaj więcej...

PLEBISCYT NA SPORTOWCA ROKU W GAZECIE GŁOS WIELKOPOLSKI

W plebiscycie na sportowca roku w gazecie Głos Wielkopolski bierze udział młody zawodnik WKS Tuliszków Albert Jesiołkiewicz. Zawodnik oraz Wielkopolski Klub Sportów Walki zachęcają do oddania głosu na przedstawioną kandydaturę. Głos oddaje się smsową.

albert2

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO W ŚLESINIE

W sobotę, tj. 9 grudnia na hali sportowej w Ślesinie odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. Organizatorem imprezy był UKS Górnik  Konin. W turnieju wystartowało ponad 100 młodych zawodników z klubów: Gimnazjon Suchy Las, Kasztelania Brudzew, UKS Judo Tuliszków, UKS 6 Rawicz, UKS Samuraj Konin, Konińskie Centrum Ju Jitsu, Akademia Judo Poznań i Górnik Konin.

1

Czytaj więcej...

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ ZAWODNIKÓW UKS JUDO PODCZAS ŚWIĄTECZNEGO SPOTKANIA

8 grudnia na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie odbyło się Spotkanie Świąteczne Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie. Udział w spotkaniu wzięło 80 zawodników sekcji oraz licznie zebrani rodzicie, sympatycy Judo i mieszkańcy Tuliszkowa oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania na gości czekało kilka niespodzianek, m.in. podziękowania dla osób wspierających sekcje, film z podsumowaniem 2017 roku, odwiedziny św. Mikołaja i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

1

Czytaj więcej...

TULISZKOWSCY JUDOCY REPREZENTOWALI SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W TULISZKOWIE NA IGRZYSKACH W POZNANIU

Pięciu reprezentantów UKS Judo Tuliszków reprezentując Szkołę Podstawową w Tuliszkowie wzięło w niedzielę udział w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Judo w Poznaniu. Organizatoram imprezy był Okręgowy Związek Judo i Szkolny Związek Sportowy w Poznaniu.

     W niedziele 3 grudnia  uczniowie szkoły podstawowej  w Tuliszkowie wybrali się do Poznania gdzie około 40 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego rywalizowało w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach  2002, 2003 i 2004. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo reprezentowali tym razem nie klub, a Szkołę Podstawową  zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego.

1

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻOWY PUCHAR WIELKOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN SHINKYOKUSHIN ZA NAMI

W dniu 10 grudnia 2017 roku w tuliszkowskiej hali sportowej odbył się Młodzieżowy Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Zmagania trwały blisko 6 godzin. W zawodach wzięły udział kluby z województwa wielkopolskiego i łódzkiego . Rywalizacja odbyła się z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe w formule semi  kontakt i light kontakt. Zawodnicy walczyli w kaskach i ochraniaczach na dwóch matach. Ponadto odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Tureckiego Sportów Walki do 8 roku życia z podziałem na chłopców i dziewczynki. Puchar Wielkopolski sędziowały trzy  pięcioosobowe składy sędziowskie posiadające licencję OZK Poznań i PFKK. Zawody otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski, który był współorganizatorem wspólnie z GKRPA w Tuliszkowie, PTZN o / Turek,  Klubem Karate w Tuliszkowie i Grzymiszewie, Starostwem Powiatowym w Turku. Opiekę medyczną sprawował doktor Jarosław Bulski i ratownik medyczny z OSP Grzymiszew. Podczas otwarcia  zawodów okolicznościowe  statuetki otrzymali  sędziowie, działacze OZK Poznań i osoby wspierające działalność Klubu. Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji zawodów.

medaliści

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin