TULISZKOWSCY JUDOCY ŚWIĘTOWALI ŚWIATOWY DZIEŃ JUDO

Dzień 28 października został przez Międzynarodową Federację Judo ogłoszony Światowym Dniem Judo. W tym roku hasłem przewodnim była ODWAGA. Na całym świecie judocy obchodzili w różny sposób swoje święto, także sekcja Judo w Tuliszkowie uczciła ten wyjątkowy dzień. Ogłoszony został konkurs plastyczny w grupie funny judo i w grupie młodszej. Przyznano dodatkowo tzw. ,,Nagrodę publiczności’’. Głosowanie odbyło się przez internet, gdzie każdy mógł oddać glos na wybrany rysunek. Rywalizacja była duża, gdyż wiele prac zdobyło ponad 200 głosów, ale najwięcej głosów przypadło Ani Oblizajek bowiem aż 365!

Każdy z zawodników wykonał prace plastyczne, które zostały ocenione przez trenera sekcji. Podczas oceniania brano pod uwagę: techniki wykonania, rozmiar pracy, samodzielność. Podjąć decyzje było bardzo trudno, bo każdy z uczestników włożył dużo wysiłku w to, aby jego praca została najlepiej oceniona. Po długich naradach nagrodzone zostały najlepsze 3 prace, każdy kto wykonał projekt otrzymał dyplom uczestnictwa a najlepszych nagrodzono książkami, puzzlami i słodkościami. Na zajęciach nie zabrakło oczywiście gier, zabaw, gimnastyki oraz technik Judo. World Judo Day 2017 w Tuliszkowie został spędzony w miłej i przyjemnej atmosferze.

2

4

Czytaj więcej...

KARATE - PUCHAR OYAMA W BYDGOSZCZY

W dniu 28 października 2017 roku w Bydgoszczy odbył się Puchar Oyama w którym wystartowało 245 zawodników z 24 klubów z całej Polski.  Zawody zostały rozegrane w formule full kontakt z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe zgodnie z zasadami PZK. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Kyokushin Karate z Polskiego Związku Karate.  Nasi zawodnicy sekcji  Tuliszkowa i Grzymiszewa uzyskali następujące wyniki : drugie miejsce Julita Stanisławska (Tuliszków) ,  miejsce trzecie :  Kacper Grześkiewicz (Tuliszków) tóz poza podium znaleźli się Filip Konefał (Grzymiszew) i Filip Wawrzyniak  (Tuliszków). Kierownikiem drużyny był sensei Kamil Więcławek.

IMG 20171028 144523

Czytaj więcej...

RAWICKI TURNIEJ JUDO DZIECI I MŁODZIKÓW Z UDZIAŁEM UKS JUDO TULISZKÓW

21 października Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie brał udział w Rawickim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Organizatorami imprezy byli: Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu i Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” Rawicz.

1

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW JUDO Z UDZIAŁEM JUDOKÓW Z TULISZKOWA

W dniach 14-15 października Poznań gościł najlepszych judoków z całej Polski. Byli tam również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo” w Tuliszkowie. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba uczestników , bowiem do rywalizacji stanęło 509 zawodników i zawodniczek z 127 klubów          z całej Polski.

7

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MISTRZEM ŚWIATA I EUROPY W JUDO RAFAŁEM KUBACKIM

W dniach 29 i 30 września sekcja Judo w Tuliszkowie gościła wielokrotnego mistrza Europy   i świata w Judo Pana Rafała Kubackiego. Dwudniowe szkolenie było czasem poświeconym na doskonalenie techniczne zawodników do najbliższych startów w imprezach sportowych. Oprócz wymagających treningów młodsi zawodnicy  mogli porozmawiać z Rafałem Kubackim o jego sportowej karierze, ciężkiej pracy na macie oraz najtrudniejszych wyzwaniach. Była to również doskonała okazja, aby otrzymać autograf bądź upamiętnić spotkanie na wspólnym zdjęciu.

1

Czytaj więcej...

SEKCJA JUDO TULISZKÓW NA MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW

24 września w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, których organizatorem byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe w Poznaniu i Okręgowy Związek Judo w Poznaniu. Międzywojewódzkie Mistrzostwa obok Mistrzostw Polski są jedną z najważniejszych imprez sportowych dla kategorii wiekowej młodzik. W turnieju uczestniczyły kluby z województwa Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Lubuskiego i Opolskiego.

Sekcję Judo Tuliszków reprezentowali: Natalia Poprawska, Katarzyna Konieczka, Norbert Tomaszewski oraz Jan Antoniewicz. Najlepszy rezultat osiągnęła Natalia Poprawska, która walcząc systemem pucharowym  ostatecznie zdobyła brązowy medal, z chłopców najlepiej zaprezentował się Norbert Tomaszewski, który także wywalczył brązowy medal. Jan Antoniewicz zajął siódme miejsce a Katarzyna Konieczka dziewiąte.

4

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin