DRUŻYNY SENIORSKIE I MŁODZIEŻOWE MGKS TULISIA TULISZKÓW NA PÓŁMETKU SEZONU 2017/2018

Pierwsza drużyna seniorów występująca w Konińskiej Klasie Okręgowej po 16 kolejkach zajmuje 3 miejsce, które aktualnie daje awans do wielkopolskiej ligi międzyokręgowej. Wiosna zapowiada się więc pasjonująco, jeśli piłkarze utrzymają dobrą formę z jesieni to klub może świętować w nadchodzącym roku kolejny awans sportowy.

 

Tulisia foto

Tabela Seniorów Klasy Okręgowej na półmetku rywalizacji 2017/2018.

tabela

 

Doskonale radzi sobie również utworzona pierwszy raz w historii klubu druga drużyna seniorów. W klasie B Konińskiego OZPN, na półmetku rozgrywek plasuje się ona na drugim miejscu, które również jest premiowane awansem, w tym wypadku do klasy A OZPN Konin.

Dużym zainteresowaniem w sezonie 2017/2018 cieszą się sekcje młodzieżowe MGKS Tulisia Tuliszków. Aktualnie oprócz dwóch drużyn seniorskich funkcjonują w klubie cztery drużyny młodzieżowe, które biorą czynny udział w rozgrywkach organizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Najstarsza grupa chłopców, rywalizująca w kategorii trampkarzy młodszych zajmuje w swojej lidze wysokie drugie miejsce. Chłopcy z kategorii wiekowej młodzik młodszy plasują się po jesiennej odsłonie sezonu na dziewiątej pozycji. Z kolei najmłodsi adepci z kategorii żak zajmują w swojej lidze drugie i piąte miejsce. Należy podkreślić, iż żaki są aktualnie najliczniejszą grupą młodzieżową MGKS Tulisia i liczą 30 zawodników. Fakt ten cieszy tym bardziej, gdyż są to chłopcy w wieku 7-8 lat. Mając taki narybek piłkarski tuliszkowski klub może spokojnie spoglądać w przyszłość.

MEDALOWE ZDOBYCZE ZAWODNIKÓW KARATE NA MISTRZOSTWACH POLSKI W MIELCU

2 grudnia 2017 roku w Mielcu obyły się XII Mistrzostwa Polski  Juniorów Kyokushin/ Shinkyokushin Karate. Organizatorem był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 dan. W zawodach uczestniczyło 202 zawodników w konkurencji kata i  walk full Kontakt( kumite). Na starcie stanęło 37 klubów z takich miast jak : Chełmno, Chełmża, Kalisz Pomorski, Głuszyca, Golub Dobrzyń, Jaworzno, Kalisz, Kielce, Kobierzyce, Wrocław, Niepołomice, Polkowice, Przemyśl, Rzeszów, Radom, Sandomierz, Kęty, Starchowice, Lubcza, Wąbrzeźno, Świnoujście, Poznań, Świecie, Bydgoszcz, Kościerzyna, Międzyzdroje, Wolin, Toruń, Złocieniec, Solec Kujawski, Jelenia Góra ,Krosno, Legnica,  Wśród startujących znaleźli się zawodnicy z terenu Gminy i Miasta Tuliszków w osobach Julity Stanisławskiej, Kacpera Grześkiewicza, Dominika Bilkowskiego, Filipa Wawrzyniaka i Filipa Konefał.  Zawody odbywały się na trzech matach zgodnie z wymaganiami WKO i EKO. Mankamentem były walki o trzecie miejsce w ćwierćfinale ale taka była decyzja sędziego głównego. Mistrzem Polski w kategorii open został Kacper Grześkiewicz 2 kyu, a  V-ce Mistrzem Polski  Dominik Bilkowski. Pozostali zawodnicy zakwalifikowali się do 1/8 finału, gdzie musieli uznać wyższość swoich rywali.

Czytaj więcej...

PUCHAR ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN W WARSZAWIE - SUKCES ZAWODNIKÓW Z TULISZKOWA

W dniach 25-26 listopada odbył się Klubowy  Puchar Świata Karate Kyokushin, w którym wystartowali zawodnicy z trzech  kontynentów. Zawody, które odbyły się w Warszawie obejmowały konkurencje  kumite full Contakt z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe dziewcząt i chłopców. Zmagania rozegrano na trzech matach, trwały blisko 10 godzin co spowodowało, że emocji nie brakowało.  Nasi zawodnicy powołani przez Okręgowy Związek  Karate w Poznaniu  wywalczyli trzy medale w tym dwa  srebrne. Byli to Julita Stanisławska i Kacper Wojtkowiak (srebrne medale) oraz Dominik Bilkowski (brązowy medal). Są to kolejne medale zdobyte na tak poważnych zawodach międzynarodowych co tylko potwierdza wysoki poziom szkoleniowy  Klubu Kyokushin Karate  w Tuliszkowie.

SAM 6409

Zawodnicy Karate Kyokushin sekcji Tuliszków (Julita Stanisławska, Kacper Wojtkowiak, Dominik Bilkowski) wraz z Burmistrzem Grzegorzem Ciesielskim i Trenerem Dariuszem Jasiakiewiczem podczas wręczenia dresów z herbem Gminy i Miasta ufundowanych przez Gminę i Miasto Tuliszków, w których zawodnicy wystąpili podczas Pucharu Świata w Warszawie.

Czytaj więcej...

SUPER LIGA JUDO Z UDZIAŁEM JUDO TULISZKÓW

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach którego odbyła się 4 edycje ligi w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

   W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili juniorzy młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygranych i w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość rywala. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.

   Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złote medale zdobyli: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli: Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trenerem współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

 3

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin