Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi

2018 pomoc kleskowa dla rolnikow mAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi. W pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej- 70 proc. Wnioski mogą składać w biurach powiatowych ARiMR od 14 do 28 września 2018 r.

Czytaj więcej...

A może konopie włókniste?

2018 konopie mJak podjąć uprawę konopi przemysłowych (Cannabis sativa L) ? Firma zajmująca się doradztwem i kontraktacją rośliny podejmie współpracę z rolnikami z terenu gminy Tuliszków.

Ogłoszenie o możliwości kontraktacji konopi [PDF]

 

 

Czytaj więcej...

Rusza przebudowa drogi krajowej nr 72!

2018 dk 72 plany m

Przebudowa drogi krajowej nr 72 doczeka się realizacji. W związku z rozstrzygnięciem przetargu dzisiaj, tj. 20 września 2018 r. w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków burmistrz Grzegorz Ciesielski spotkał się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz generalnym wykonawcą. Omówiono planowany harmonogram prac budowlanych. Roboty mają się rozpocząć jeszcze w październiku tego roku.

Czytaj więcej...

Program Czyste Powietrze. Spotkanie informacyjne 21 września

2018 czyste powietrze minW związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” 21 września br. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie odbędzie się spotkanie, podczas którego pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przybliżą jego założenia oraz procedurę składania wniosków.

 

Czytaj więcej...

IX Rowerowy zawrót głowy ze sportem i nagrodami

2018 9 rowerowy zawrot glowy22 września 2018 roku miłośnicy rowerowych wycieczek wyruszą w trasę ze Stowarzyszeniem "Solidarni w Partnerstwie". Uczestnicy IX edycji rajdu pn. „Rowerowy zawrót głowy” przemierzą swoje gminy, po czym skierują się do Tuliszkowa.

 

 

Czytaj więcej...

MGOK w Tuliszkowie zaprasza na inspirujące zajęcia

2018 zapisy na zajecia mgok minDo końca września Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury prowadzi nabór na zajęcia w sezonie 2018/2019. W ofercie placówki znalazły się działania plastyczne, muzyczne i teatralne. Sekcje artystyczne i pracownie otwarte są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy!

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin