Komunikat w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

 

KOMUNIKAT

w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z zagrożeniem związanym z COVID-19 zasadne jest zawieszenie udzielania porad osobiście. Od 1 kwietnia 2020 r. możliwe jest uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej  i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poprzez środki porozumiewania się na odległość. Chętni do uzyskania pomocy w ramach nieodpłatnych porad prawnych proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 63 222 33 03 lub mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod wskazanym numerem będzie można uzyskać informację o numerze telefonu do właściwego radcy prawnego bądź adwokata. Numery te będą czynne w godzinach urzędowania danego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wniosek – zgłoszenie porady na odległość dostępne na stronie www.bip.powiat.turek.pl                   w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna.

 

 

 

Czytaj więcej...

Odczyt wodomierzy- informacja dla mieszkańców.

KOMUNIKAT

W związku z realnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie wstrzymuje do odwołania dokonywanie bezpośrednich odczytów wodomierzy przez inkasenta.

W celu uniknięcia skumulowania należności za wodę lub ścieki z powodu braku możliwości odczytu wodomierzy Zakład zwraca się z prośbą o samodzielne dokonanie odczytu i   podanie wskazań wodomierza telefonicznie pod nr tel. 63 2793013 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o przekazywanie odczytów wg. poniższego harmonogramu:
- ul. K. Zaremby, Plac Powstańców Styczniowych, Łódzka,  Południowa, Ogrodowa i 1-go Maja do 03.04.2020r.,

- ul. Senatorska, B. Patrzykąta, Górna, Marii Konopnickiej  do 10.04.2020r.

W razie nieprzekazania informacji o aktualnym stanie wodomierza w ww. terminie  Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie skorzysta z prawa wystawienia faktur na podstawie średniego zużycia obliczonego w oparciu o wcześniejsze okresy rozliczeniowe.

Zakład pragnie jednocześnie przypomnieć, iż dokonując odczytu wodomierza należy podawać tylko czarne cyfry (czytane od lewej strony licznika (łącznie z zerami), które oznaczają zużycie wody w pełnych metrach sześciennych.

                                                                   

Czytaj więcej...

Nowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem.

uwaga

 

 

Zasady Bezpieczeństwa

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

 

zasady

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 

facebook_page_plugin