TULISZKOWSKIE OBCHODY 99 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

mgok2

Tuliszkowskie obchody 99 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości były bardzo podniosłym wydarzeniem dla mieszkańców Gminy i Miasta. Uroczystości z nimi związane rozpoczęły się w piątek 10 listopada br., wówczas uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Marszu dla Niepodległej. Młodzież niosąc szkolny sztandar i eksponując biało – czerwone barwy udała się na Plac Wolności, tam pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki złożyła kwiaty i zaprezentowała krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym.

W sobotę 11 listopada odbyły się uroczystości z udziałem mieszkańców, władz samorządowych, lokalnych instytucji oraz organizacji. Zanim nastąpiło ich oficjalne rozpoczęcie Gmina i Miasto wraz z Miejsko – Gminny Ośrodkiem Kultury przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji. W godzinach przedpołudniowych na tuliszkowskiej hali sportowej czekały na dzieci DMUCHAŃCE oraz gry i zabawy. Dorośli natomiast mogli podziwiać wystawę I Tuliszkowskiego Festynu Fotograficznego z Niepodległą pt. „Tuliszkowskie rodziny – nasze historie”. Ekspozycja zawierała zdjęcia z początków XX wieku, okresu okupacji i późniejsze.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Jednocześnie informuje o powołaniu Andrzeja Radke na stanowisko pełnomocnika ds. współpracy z działaczami opozycji antykomunistycznej oraz osobami represjonowanymi z powodów politycznych, który udzielić może bliższych informacji na ten temat pod numerem telefonu  609 481 808 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

źródło: Urząd Wojewódzki Województwa Wielkopolskiego

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA NA TERENIE POWIATU TURECKIEGO

Na terenie powiatu tureckiego funkcjonują trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej wyłącznie w  miejscowości Turek. Z dniem 1 stycznia 2018r. nastąpią istotne zmiany w tym zakresie bowiem udzielanie nieodpłatnych porad prawnych na terenie powiatu tureckiego w roku 2018 będzie prowadzone w trzech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanych na terenie powiatu tureckiego. Jeden punkt będzie miał miejsce w Powiatowym Urzędzie Pracy w Turku przy ul. Komunalnej 6, natomiast dwa pozostałe będą zlokalizowane na terenie Tuliszkowa i Dobrej.

Starosta Turecki Mariusz Seńko podpisał z Burmistrzem Dobrej Andrzejem Piątkowskim i Burmistrzem Miasta i Gminy Tuliszków Grzegorzem Ciesielskim stosowne porozumienia o współpracy w zakresie realizacji zadania  polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze powiatu tureckiego.

Zdjęcie użytkownika Powiat turecki.

Czytaj więcej...

JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO 2017

W sobotę 4 listopada w Sali Bankietowej Państwa Manickich w Tuliszkowie odbył się Jubileusz Par Małżeńskich. Na uroczystość zostali zaproszeni małżonkowie z terenu Gminy i Miasta Tuliszków obchodzący srebrne, złote, diamentowe oraz żelazne gody. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli przedstawiciele Gminy i Miasta na czele z Burmistrzem Grzegorzem Ciesielskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Maćkowskim, Sekretarz Gminy i Miasta Krystyną Fabiańską, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Janem Mikołajczykiem, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Markiem Zabłockim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Patrzykąt. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Proboszcza Parafii Tuliszków  księdza Prałata Stanisława Nowaka, Przewodniczącej Komisji Socjalno - Społecznej Iwony Marciniak, Kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marzeny Rogowskiej, Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Mirosława Rojka, emerytowanego Sekretarza Gminy i Miasta Bolesława Mazurka, Zespołu Jesień oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Wydarzenie przebiegało w podniosłej atmosferze, której ton narzucił Dyrektor Mirosław Rojek przemawiając do małżonków słowami: "Dwóch rzeczy potrzeba, aby mógł powstać dom: spotkania człowieka z człowiekiem i wierności. Dom to miejsce wiernego obcowania ludzi - mężczyzny i kobiety, dzieci, rodziny. Spotkanie to największe wydarzenie w życiu człowieka. Kto spotyka, ten czuje: jestem dla ciebie. W spotkaniu dwie osoby są dla siebie. Ale nie można być dla siebie jedynie przez chwilę. Dla siebie jest się na zawsze - na dobre i na złe. Spotkanie dotyka głęboko ludzkiej wolności. Przemienia ją. Wolność przestaje być swawolą, a staje się wiernością. I z tej wierności wyrasta dom.”

Następnie przyszła pora na życzenia, które jako pierwszy złożył Jubilatom Burmistrz Grzegorz Ciesielski. Burmistrz  w swych życzeniach pełnych podziwu i uznania pytał zgromadzonych jaką miarę należałoby przyłożyć do wspólnie przeżytego czasu. Podkreślał, że każdy jubileusz jest ważnym wydarzeniem, lecz jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego wymaga szczególnego szacunku.

13

Czytaj więcej...

INFORMACJA

Tuliszków, dnia 31 października 2017r.

                                                   

KURENDA  -  SILNY WIATR/II

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków informuje o możliwości zgłaszania strat powstałych w gospodarstwach rolnych, tj. w kukurydzy i roślinach okopowych w wyniku silnego wiatru/II.

Rolnicy zgłaszający straty powinni we wnioskach wykazać wszystkie uprawy, również te,    w których nie wystąpiły szkody. W tym przypadku w kolumnie 4 należy wpisać zero.

Podana powierzchnia upraw powinna zgadzać się z powierzchniami zadeklarowanymi we wniosku o dopłaty do ARiMR.

W przypadku prowadzenia towarowej produkcji zwierzęcej konieczne jest złożenie oświadczenia dotyczącego tej produkcji.

W przypadku posiadania gruntów w kilku gminach, do gminy w której jest siedziba gospodarstwa należy dostarczyć protokoły z pozostałych gmin celem sporządzenia protokołu zbiorczego dla całego gospodarstwa.

Wnioski o oszacowanie należy składać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie – punkt informacyjny. Wnioski będą przyjmowane do dnia 15 listopada 2017 r. w godzinach 800 – 1430.

Druk wniosku o oszacowanie strat oraz druki oświadczeń dotyczące produkcji zwierzęcej można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie (Punkt Informacyjny) lub pobrać ze strony internetowej www.tuliszkow.pl 

Wniosek do pobrania

NARKOTYKOM STOP!!! EMOCJONUJĄCY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Dna 27 października, na Hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych, wzięły w nim udział drużyny z Tuliszkowa, Brudzewa, Grzymiszewa, Malanowa, Goliny, Rzgowa, Słodkowa i Dobrej. Turniej, w którym organizatorzy oraz uczestnicy na równi ze zdrową, sportową rywalizacją zwrócili uwagę na problem używek, które są dużym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. "NARKOTYKOM STOP”, takie hasło przyświecało rozgrywką piłkarskim na tuliszkowskiej hali. Dziewczęta pokazały, iż piłka nożna jest doskonałą formą aktywności fizycznej nie tylko dla chłopców, ale również i dla nich. Mecze były bardzo ciekawe, wszystkie drużyny z ambicjami walczyły o zwycięstwo w poszczególnych pojedynkach. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Goliny, które w finale pokonały rówieśniczki z Brudzewa, trzecie miejsce po emocjonującej serii rzutów karnych wywalczyły piłkarki ze Rzgowa. Wszystkie drużyny wraz z opiekunami zostały odznaczone pamiątkowymi dyplomami, z kolei zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody.

Organizatorami turnieju byli:

- Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie

- Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii o/Turek

- Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie

 1

 

Czytaj więcej...

AKTUALNE OFERTY PRACY

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Turku z dnia 30 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Aktualne oferty pracy:

 

12772093370pup

Więcej informacji:

Powiatowy Urząd Pracy w Turku

ul. Komunalna 6 62 - 700 Turek

tel.: (63) 28 02 340

fax: (63) 28 02 37

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MARSZ Z NIEPODLEGŁĄ

Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają  do udziału w marszu z kijkami  z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Marsz odbędzie się 11 listopada o godz. 14:00.

Wypełnioną kartę uczestnictwa należy złożyć do 10.11.2017 r., do godz. 15.00, w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków, Plac Powstańców Styczniowych 1, 62-740 Tuliszków, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dostarczyć je w dniu marszu, w punkcie weryfikacji uczestników, przy Hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie, w godzinach od 13.30 do 13.45.

W poniższych odnośnikach do pobrania regulamin marszu, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, karta uczestnictwa oraz oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej:

1. Regulamin

2. Karta uczestnictwa

3. Oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin