Rolnicy mogą odbierać protokoły suszowe

logo tuliszkow stronaInformujemy, iż do Urzędu Gminy i Miasta zostały przesłane zatwierdzone przez Wojewodę Wielkopolskiego protokoły z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, w których średnia roczna produkcji w gospodarstwie rolnym wynosiła powyżej 30%.


Protokoły są wydawane w pokoju nr 25 w godzinach od 7.30 do 15.30. Uprzejmie prosimy o ich niezwłoczny odbiór.

Czytaj więcej...

Nowe inwestycje drogowe w mieście

DSC 0179 mDo Starostwa Powiatowego w Turku została już złożona dokumentacja kolejnych inwestycji drogowych, które planuje przeprowadzić tuliszkowski samorząd. Dotyczy ona infrastruktury na terenie miasta, a mianowicie ul. OSP, Polnej i łącznika pomiędzy stadionem a ul. Leśną.

 

Czytaj więcej...

Powiatowe obchody 78. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich

2018 bataliony chlopskie 09W poniedziałek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki uczczono 78. rocznicę utworzenia Batalionów Chłopskich. Wcześniej przedstawiciele władz samorządowych, delegacje różnych instytucji i organizacji oraz społeczności lokalnych obchodów wzięli udział we mszy św. w kościele parafialnym z udziałem pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

Starty zawodników UKS Judo zwieńczone kwalifikacjami do Mistrzostw Polski

2018 uks judo katy wroc15 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Judo w Kożuchowie. Tym razem zawodnicy udali się do województwa lubuskiego, gdzie zorganizowano imprezę była dla kategorii wiekowych: młodzik, dzieci starsze i dzieci młodsze. zgromadziła Na tatami rywalizowało ok. 250 zawodników z 25 klubów z całej Polski i Czech.

 

Czytaj więcej...

Jak przeciwdziałać uzależnieniem i przemocy w rodzinie? Konferencja z udziałem ekspertów

2018 konferencja uzaleznienia 005 października 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie zorganizowana została konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Na konferencję z gmin powiatu tureckiego zaproszeni zostali przedstawiciele: gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, zespołów interdyscyplinarnych, pedagodzy szkolni oraz wójtowie i burmistrzowie.

 

Czytaj więcej...

Pracownicy oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej

2018 den 01– Niech praca z dziećmi i młodzieżą dostarcza państwu zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów wynagradza Wam trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość – mówił burmistrz Grzegorz Ciesielski podczas obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 5 października br. 

Czytaj więcej...

Konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie” już 5 października

2018 konferencja m5 października 2018 r. o godz. 12.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie (ul. Haliny Oleksiak 2) odbędzie się konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Podczas spotkania zostanie podjęta m.in. tematyka przeciwdziałania narkomanii na poziomie lokalnym, odpowiedzialności prawnej nieletnich, roli ZKKS w realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czy rozwiązywania problemu przemocy w praktyce Zespołu Interdyscyplinarnego.

Czytaj więcej...

Przed Urzędem Gminy powstaje podjazd dla niepełnosprawnych

2018 budowa podjazdu fot 01Przy budynku Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków powstaje pochylnia przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dająca łatwy dostęp do instytucji rodzicom z małymi dziećmi. Usuwanie barier architektonicznych towarzyszy rewaloryzacji Placu Powstańców Styczniowych 1863 r.

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin