JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO 2017

W sobotę 4 listopada w Sali Bankietowej Państwa Manickich w Tuliszkowie odbył się Jubileusz Par Małżeńskich. Na uroczystość zostali zaproszeni małżonkowie z terenu Gminy i Miasta Tuliszków obchodzący srebrne, złote, diamentowe oraz żelazne gody. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli przedstawiciele Gminy i Miasta na czele z Burmistrzem Grzegorzem Ciesielskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Maćkowskim, Sekretarz Gminy i Miasta Krystyną Fabiańską, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Janem Mikołajczykiem, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Markiem Zabłockim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Patrzykąt. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Proboszcza Parafii Tuliszków  księdza Prałata Stanisława Nowaka, Przewodniczącej Komisji Socjalno - Społecznej Iwony Marciniak, Kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marzeny Rogowskiej, Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Mirosława Rojka, emerytowanego Sekretarza Gminy i Miasta Bolesława Mazurka, Zespołu Jesień oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Wydarzenie przebiegało w podniosłej atmosferze, której ton narzucił Dyrektor Mirosław Rojek przemawiając do małżonków słowami: "Dwóch rzeczy potrzeba, aby mógł powstać dom: spotkania człowieka z człowiekiem i wierności. Dom to miejsce wiernego obcowania ludzi - mężczyzny i kobiety, dzieci, rodziny. Spotkanie to największe wydarzenie w życiu człowieka. Kto spotyka, ten czuje: jestem dla ciebie. W spotkaniu dwie osoby są dla siebie. Ale nie można być dla siebie jedynie przez chwilę. Dla siebie jest się na zawsze - na dobre i na złe. Spotkanie dotyka głęboko ludzkiej wolności. Przemienia ją. Wolność przestaje być swawolą, a staje się wiernością. I z tej wierności wyrasta dom.”

Następnie przyszła pora na życzenia, które jako pierwszy złożył Jubilatom Burmistrz Grzegorz Ciesielski. Burmistrz  w swych życzeniach pełnych podziwu i uznania pytał zgromadzonych jaką miarę należałoby przyłożyć do wspólnie przeżytego czasu. Podkreślał, że każdy jubileusz jest ważnym wydarzeniem, lecz jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego wymaga szczególnego szacunku.

13

Czytaj więcej...

INFORMACJA

Tuliszków, dnia 31 października 2017r.

                                                   

KURENDA  -  SILNY WIATR/II

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków informuje o możliwości zgłaszania strat powstałych w gospodarstwach rolnych, tj. w kukurydzy i roślinach okopowych w wyniku silnego wiatru/II.

Rolnicy zgłaszający straty powinni we wnioskach wykazać wszystkie uprawy, również te,    w których nie wystąpiły szkody. W tym przypadku w kolumnie 4 należy wpisać zero.

Podana powierzchnia upraw powinna zgadzać się z powierzchniami zadeklarowanymi we wniosku o dopłaty do ARiMR.

W przypadku prowadzenia towarowej produkcji zwierzęcej konieczne jest złożenie oświadczenia dotyczącego tej produkcji.

W przypadku posiadania gruntów w kilku gminach, do gminy w której jest siedziba gospodarstwa należy dostarczyć protokoły z pozostałych gmin celem sporządzenia protokołu zbiorczego dla całego gospodarstwa.

Wnioski o oszacowanie należy składać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie – punkt informacyjny. Wnioski będą przyjmowane do dnia 15 listopada 2017 r. w godzinach 800 – 1430.

Druk wniosku o oszacowanie strat oraz druki oświadczeń dotyczące produkcji zwierzęcej można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie (Punkt Informacyjny) lub pobrać ze strony internetowej www.tuliszkow.pl 

Wniosek do pobrania

NARKOTYKOM STOP!!! EMOCJONUJĄCY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Dna 27 października, na Hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych, wzięły w nim udział drużyny z Tuliszkowa, Brudzewa, Grzymiszewa, Malanowa, Goliny, Rzgowa, Słodkowa i Dobrej. Turniej, w którym organizatorzy oraz uczestnicy na równi ze zdrową, sportową rywalizacją zwrócili uwagę na problem używek, które są dużym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. "NARKOTYKOM STOP”, takie hasło przyświecało rozgrywką piłkarskim na tuliszkowskiej hali. Dziewczęta pokazały, iż piłka nożna jest doskonałą formą aktywności fizycznej nie tylko dla chłopców, ale również i dla nich. Mecze były bardzo ciekawe, wszystkie drużyny z ambicjami walczyły o zwycięstwo w poszczególnych pojedynkach. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Goliny, które w finale pokonały rówieśniczki z Brudzewa, trzecie miejsce po emocjonującej serii rzutów karnych wywalczyły piłkarki ze Rzgowa. Wszystkie drużyny wraz z opiekunami zostały odznaczone pamiątkowymi dyplomami, z kolei zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody.

Organizatorami turnieju byli:

- Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie

- Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii o/Turek

- Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie

 1

 

Czytaj więcej...

AKTUALNE OFERTY PRACY

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Turku z dnia 30 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Aktualne oferty pracy:

 

12772093370pup

Więcej informacji:

Powiatowy Urząd Pracy w Turku

ul. Komunalna 6 62 - 700 Turek

tel.: (63) 28 02 340

fax: (63) 28 02 37

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MARSZ Z NIEPODLEGŁĄ

Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają  do udziału w marszu z kijkami  z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Marsz odbędzie się 11 listopada o godz. 14:00.

Wypełnioną kartę uczestnictwa należy złożyć do 10.11.2017 r., do godz. 15.00, w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków, Plac Powstańców Styczniowych 1, 62-740 Tuliszków, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dostarczyć je w dniu marszu, w punkcie weryfikacji uczestników, przy Hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie, w godzinach od 13.30 do 13.45.

W poniższych odnośnikach do pobrania regulamin marszu, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, karta uczestnictwa oraz oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej:

1. Regulamin

2. Karta uczestnictwa

3. Oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej

KURENDA, NIEPRAWIDŁOWA SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH

Treść kurendy, pobierz

K U R E N D A

 

            W związku z licznymi zgłoszeniami firmy odbierającej odpady komunalne z terenu naszej Gminy, tj. firmy „BAKUN”, dotyczącymi nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych, przypominamy o prawidłowej segregacji odpadów, a w przypadku niezastosowania się do deklarowanego zbierana i oddawania odpadów komunalnych zostanie wszczęte odpowiednie postępowanie i zostanie naliczona opłata zgodna z rzeczywistym sposobem segregacji.

Odpady komunalne zbierane w sposób selektywny (segregowany) powinny być zbierane i oddawane w następujący sposób:

1) Frakcja sucha: opakowania z papieru lub tektury, gazety, czasopisma, katalogi, foldery, ulotki, papier szkolny i biurowy, książki, zeszyty, torebki papierowe, opakowania papierowe (po mleku, napojach), opakowania po chemii gospodarczej (szampony, proszki do prania, dezodoranty, płyny do mycia naczyń itp.), opakowania po produktach spożywczych (oleje, margaryny, octy itp.), plastikowe torebki, worki, reklamówki, plastikowe koszyczki po owocach, warzywach, styropian opakowaniowy (np. po jedzeniu, przy nowo zakupionych sprzętach AGD, meblach, itp.), puszki po napojach, sokach, puszki z blachy stalowej po żywności, drobny metal, folia aluminiowa, metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików,

2) Szkło opakowaniowe: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane opakowania po kosmetykach (szkło opakowaniowe nie może być stłuczone),

3) Popiół paleniskowy: pochodzący wyłącznie z pieców c. o. oraz domowych kominków,

4) Frakcja mokra: drobne odpady kuchenne (obierki, odpady żywnościowe), odpady zielone (gałęzie drzew, trawa, liście, owoce, warzywa), środki higieny osobistej (pampersy, pieluchy jednorazowe, podpaski, chusteczki), ceramika, doniczki, znicze, szkło kryształowe i żaroodporne, porcelana, potłuczone szkło.

Odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny (niesegregowany) – wszystkie frakcje razem, które należy wystawiać w odpowiednie dni zgodnie z harmonogramem.

Pozostałe odpady komunalne, tj. czysty gruz budowlany, stolarka budowlana poremontowa (okna, drzwi itp.), materiały izolacyjne (wełna mineralna, styropian, folia budowlana itp.), pozostałe odpady budowlane, tekstylia, można we własnym zakresie i własnym transportem dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się w Tuliszkowie, przy ul. Targowej (plac hydroforni) w godzinach od 700  do 1500 od poniedziałku do piątku.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tego roku na uczestnków czeka wiele atrakcji, m.in. "Marsz z Niepodległą", "Tuliszkowski Festyn Fotograficzny", "Rodzinne Karaoke z Niepodległą". Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Pobierz 

2017 gminne obchody swieta niepodleglosci plakat m

INFORMACJA

Informuje się,

że w dniu 30 października 2017 roku tj. poniedziałek

w Kasie Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie

wypłacana będzie kwota zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla osób,

których nazwiska rozpoczynają się od litery A do litery M.

          Natomiast w dniu 31 października 2017 roku tj. wtorek

wypłacany będzie zwrot podatku akcyzowego dla osób, których nazwiska rozpoczynają się od litery N do litery Ż.

         W tym samym czasie wypłatę otrzymają osoby, które zadeklarowały we wniosku przelew zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na konto bankowe.

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA INFORMUJE O SPOŁECZNEJ ZBIÓRCE KSIĄŻEK

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie oraz Okręg Wielkopolski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w Społecznej Zbiórce Książek.

Zbiórka odbywa się w dniach 23-28 października 2017 r.,  w MGBP w Tuliszkowie, Pl. Wolności 3.

Zbieramy książki nowe, nieuszkodzone dla MAŁYCH i trochę WIĘKSZYCH pacjentów ze szpitali dziecięcych w naszym  regionie.

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży, dołączcie do nas i weźcie udział w akcji. Książki przekażemy do placówek medycznych, uprzyjemniając w ten sposób czas spędzony z dala od domu.

zbiorka ksiazek pl

RODZINNE KARAOKE Z NIEPODLEGŁĄ

Rodzinne karaoke z Niepodległą 11 listopada o godz. 18:30 na Hali widowiskowo sportowej w Tuliszkowie, zgłoszenia do 8 listopada. Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na plakacie.

Karaoke

Pobierz

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin