Aktualności

ROZBUDOWA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W MIEJSCOWOŚCI SMASZEW I TULISZKOWIE PRZY ULICY TARGOWEJ

W miejscowości Smaszew dokonano rozbudowy oświetlenia ulicznego przy drodze dojazdowej do bloków mieszkalnych. Wartość wykonanych w ramach Funduszu Sołeckiego prac wyniosła  18 545,58 zł.

W miejscowości Tuliszków przy ul. Targowej dokonano rozbudowy oświetlenia ulicznego, które sfinansowano ze środków Gminy i Miasta w kwocie 19 500,00 zł.

uliczne

BUDOWA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH W MIEJSCOWOŚCIACH RUDA, NOWY ŚWIAT, GRZYMISZEW, OGORZELCZYN ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Zakończyła się budowa siłowni zewnętrznych w miejscowościach: Ruda, Nowy Świat, Grzymiszew i Ogorzelczyn. Prace wykonywała firma „KERRIA” Piórkowski spółka Jawna z Koła. Całkowita wartość inwestycji pokryta ze środków Gminy i Miasta to 21 750, 00 zł brutto. Ponadto w miejscowości Ogorzelczyn w ramach Funduszu Sołeckiego przeznaczono na wykonanie powyższego zadania 25 500,00 zł.

Siłownie zewnętrzne wyposażono w takie urządzenia jak: jeździec, wahadło, stepper, twister, wioślarz, biegacz, orbitrek, wyciskanie siedząc i wciąg górny.

siłownie zew

Czytaj więcej...

X SPOTKANIE WIGILIJNE MIESZKAŃCÓW GMINY I MIASTA TULISZKÓW

17 grudnia br. w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie już po raz dziesiąty mieszkańcy Gminy i Miasta Tuliszków zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Do wigilijnego stołu w świątecznie przystrojonej na tę okoliczność hali zaprosili gospodarze uroczystości w osobach Mirosława Rojka i Małgorzaty Grześkiewicz. W tym roku wydarzenie przybrało formę tradycyjnej wieczerzy. Mirosława Siepka przybliżyła zebranym obrzędy i tradycje, skupiając się w sposób szczególny na symbolice ozdób choinkowych, jak i samego drzewka symbolizującego Chrystusa jako źródło życia.

Do wspólnego kolędowania zaprosiła Tuliszkowian Orkięstra Dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod batutą Jacka Rybczyńskiego. Wykonała ona tak dobrze wszystkim znane kolędy jak m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „W żłobie leży” czy też piosenki świąteczne jak „Jest taki dzień”. Nowe aranżacje popularnych kolęd zaprezentował także zespół Tulibabki działający przy MGOK pod kierunkiem Joanny Gogulskiej.

Wigilia 44

Czytaj więcej...

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - OBLODZENIE

oblodzenie

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu nr 64 z dnia 15.12.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: oblodzenie/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność od godz. 21:00 dnia 15.12.2017 r. do godz. 9:00 r. dnia 16.12.2017 r

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0o C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2oC do -1oC, przy gruncie do -5oC. Oblodzenie wystąpi głównie w południowej połowie województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak

Pobierz

„SZLACHETNA PACZKA” W GMINIE I MIEŚCIE TULISZKÓW

Po raz pierwszy Miasto i Gmina Tuliszków włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” prowadzonej przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej początki sięgają 2000 r.

Nasz lokalny zespół tworzyła grupa 9 wolontariuszy: Olga Radecka, Magdalena Pilarz, Agnieszka Warych, Karolina Skoczylas, Paulina Raszewska, Alina Przybysz, Magdalena Macniak, Wit Bryliński, Marzena Rogowska. 30 września br. odbyło się szkolenie wolontariuszy. W miesiącach październik-listopad odwiedzili oni 25 rodzin z terenu gminy i miasta Tuliszków oraz gmin Grodziec i Stawiszyn. Do dalszego etapu projektu włączono 9 rodzin. Były wśród nich rodziny wielodzietne, osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Po opublikowaniu 9 opisów w ogólnopolskiej bazie rodzin, bardzo szybko znaleźli się darczyńcy pragnący przygotować dla nich paczkę.

Szlachetna Paczka 6 Copy

Czytaj więcej...

PRZERWA W DOSTAWIE BIEŻĄCEJ WODY - GRZYMISZEW

Uwaga mieszkańcy Grzymiszewa

Dnia 14 grudnia od godz. 7:00 do godzin popołudniowych, na ulicy Ogrodowej nastąpi przerwa w dostawie bieżacej wody. Utrudnienia spowodowane są remontem sieci wodociągowej.

 

woda

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

silny wiatr ostrzerzenie

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu nr 63 z dnia 11.12.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: silny wiatr/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność od godz. 11:00 dnia 12.12.2017 r. do godz. 19:00 r. dnia 12.12.2017 r

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak

Pobierz

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin