IX Rowerowy zawrót głowy ze sportem i nagrodami

2018 9 rowerowy zawrot glowy22 września 2018 roku miłośnicy rowerowych wycieczek wyruszą w trasę ze Stowarzyszeniem "Solidarni w Partnerstwie". Uczestnicy IX edycji rajdu pn. „Rowerowy zawrót głowy” przemierzą swoje gminy, po czym skierują się do Tuliszkowa.

 

 

Czytaj więcej...

MGOK w Tuliszkowie zaprasza na inspirujące zajęcia

2018 zapisy na zajecia mgok minDo końca września Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury prowadzi nabór na zajęcia w sezonie 2018/2019. W ofercie placówki znalazły się działania plastyczne, muzyczne i teatralne. Sekcje artystyczne i pracownie otwarte są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy!

 

 

Czytaj więcej...

Gmina Tuliszków wsparła doposażenie Oddziału Ortopedii w SP ZOZ w Turku

2018 otwarcie ortopedii 01W piątek, 7 września 2018 r. został otwarty nowo wyremontowany Oddział Ortopedii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. Jego przebudowa kosztowała blisko 45 000 000 zł. Przedsięwzięcie wsparli też sponsorzy oraz samorządy Miasta Turku, Gminy i Miasta Dobra, Gminy Kawęczyn oraz Gminy i Miasta Tuliszków. Dzięki przekazanym przez nich środkom wyposażono szpitalny oddział. Wszystko po to, by ich mieszkańcy mogli korzystać ze specjalistycznych usług medycznych blisko domu.

Czytaj więcej...

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

2018 zbiorka odpadow wielkogabarytowych mOd 10 do 24 września 2018 r. na terenie gminy Tuliszków odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, tj. odpadów komunalnych, które nie mogą być umieszczone ze względu na swoje rozmiary i masę w zwykłych pojemnikach na odpady z gospodarstw domowych (np. meble, wózki, rowery, sprzęt elektryczny i elektroniczny, taki jak meble, wózki, rowery, sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, pralki, mikrofalówki, sprzęt komputerowy, opony itp.).

Czytaj więcej...

Spotkanie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością

2018 rops wladyslawowZapraszamy na spotkanie pt. „ Wsparcie osób z niepełnosprawnością w Polsce – prawda czy fikcja? Rehabilitacja, edukacja, pomoc społeczna, integracja”, które odbędzie się 10 września r. o godz. 11.00 w sali Urzędu Gminy we Władysławowie, ul. Rynek 43.

 

 

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" pod pomnikiem T. Kościuszki

2018 narodowe czytanie8 września 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 zapraszamy na Plac Wolności, gdzie przy pomniku T. Kościuszki odbędzie się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Oprócz wysłuchania fragmentów utworu Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zachęca do obejrzenia okolicznościowej wystawy. Dla dzieci przygotowane zostanie specjalne miejsce, gdzie najmłodsi będą mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do biblioteki. 

Czytaj więcej...

Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza na zakończenie wakacji

2018 turniej o puchar burmistrza m CopyWrzesień przywitał nas słońcem i sportowymi emocjami. 2 września 2018 r. na Orliku odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków. W rozgrywkach na zakończenie wakacji zatriumfowała drużyna z Krępy, która po rzutach karnych pokonała zespół Dambartu 3:2. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Finałową stawkę zamknęło Sarbicko. Na miano najlepszego strzelca zasłużył Arkadiusz Lewandowski (Dambart), który niedzielne zmagania zakończył z dorobkiem czterech bramek. Wśród bramkarzy wyróżnił się Eryk Gołza (Krępa).

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin