Uwaga na silny wiatr

2018 ostrzezenie meteo wichuraW ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść zmiany ostrzeżenia meteorologicznego nr 27 wydanego dnia 02.09.2018 r. przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Profesjonalny e-Urząd w Tuliszkowie

2018 eurzad umowa 112 września burmistrz Grzegorz Ciesielski podpisał umowę na realizację projektu partnerskiego „Profesjonalne e-Urzędy w 10 jednostkach samorządu terytorialnego z powiatów kaliskiego, konińskiego i tureckiego”. Unijne pieniądze trafią także do gmin: Grodziec, Koźminek, Krzymów, Malanów, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto, Ślesin oraz Żelazków.

 

Czytaj więcej...

Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatków

2018 wyprawka trzylatkaMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Najmłodsi czytelnicy, którzy odwiedzą placówkę, w ramach akcji otrzymają m.in. wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej i innych).

Czytaj więcej...

Strażacy z gminy Tuliszków otrzymają sprzęt ratujący życie

2018 fundusz sprawiedliwości umowaSprzęt ratowniczy o łącznej wartości 85 300,38 zł trafi do ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Tuliszków. Zakup zostanie sfinansowany z dotacji pozyskanej przez samorząd. W piątek, 28 września 2018 r. Burmistrz Grzegorz Ciesielski podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Pod niebem pełnym gwiazd z MGBP. Pokaz w mobilnym planetarium

2018 mobilne planetarium 01W piątek, 21.09.2018 w hali sportowej w Tuliszkowie, w specjalnie przygotowanej kopule, odbyły się spektakle w mobilnym planetarium. Projekcje zostały sfinansowane w ramach realizacji projektu „Bawiąc – uczyć, czyli tuliszkowskie podróże w czasie i przestrzeni”. Projekt ten, przygotowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Tuliszkowie zakłada przeprowadzenie szeregu spotkań dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu miasta i gminy Tuliszków. Głównym celem projektu jest integracja społeczna oraz przybliżenie w ciekawej i niebanalnej formie wybranych zagadnień z dziedziny wiedzy o świecie.

Czytaj więcej...

IX Rowerowy zawrót głowy

2018 rowerowy zawrot glowy 01„Rowerowy zawrót głowy” to rajd gwiaździsty, w którym biorą udział mieszkańcy gmin Golina, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Metą IX edycji wydarzenia, organizowanego przez Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie, był tuliszkowski stadion przy ul. Nortowskiej.

 

 

Czytaj więcej...

Konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie” już 5 października

2018 konferencja m5 października 2018 r. o godz. 12.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie (ul. Haliny Oleksiak 2) odbędzie się konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Podczas spotkania zostanie podjęta m.in. tematyka przeciwdziałania narkomanii na poziomie lokalnym, odpowiedzialności prawnej nieletnich, roli ZKKS w realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czy rozwiązywania problemu przemocy w praktyce Zespołu Interdyscyplinarnego.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin