POPOŁUDNIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM W GRZYMISZEWIE

czwartek, 16, kwiecień 2015

POPOŁUDNIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM W GRZYMISZEWIE

 

DSC 05643

Uczniowie czterech szkół z powiatu tureckiego podjęli wyzwanie rzucone przez nauczycielkę języka angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzymiszewie, panią Małgorzatę Ruda i wiosennym popołudniem 15 kwietnia 2015 roku pojawili się wraz z nauczycielami na Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków pana Grzegorza Ciesielskiego.

Uczestnicy w ciągu 60 minut rozwiązywali test wyboru i uzupełnień oraz tworzyli wypowiedź pisemną w języku angielskim. Po zakończeniu oficjalnej części na uczestników turnieju czekały niespodzianki dla ciała i ducha, mianowicie – dzieci skorzystały z poczęstunku ufundowanego przez pizzerię Mefisto oraz rodziców uczniów ZSP w Grzymiszewie, a chwilą relaksu i odprężenia było wysłuchanie koncertu piosenek anglojęzycznych w wykonaniu uczennic szkoły w Grzymiszewie.

Niezaplanowanym i bardzo spontanicznym elementem pobytu uczniów w szkole w Grzymiszewie była swobodna konwersacja pomiędzy uczestnikami i organizatorami konkursu.

Laureatami konkursu zostali: miejsce I -   Julia Dembowska – uczennica klasy Va ZSP w Grzymiszewie, miejsce II – Jakub Klimt - uczeń klasy VIa ZSP w Grzymiszewie, miejsce III – uczennica klasy IVb ZSP w Grzymiszewie. O atrakcyjne nagrody zadbali sponsorzy konkursu tzn. Urząd Gminy i Miasta Tuliszkowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grzymiszewie, Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, wydawnictwo Oxford, pizzeria Mefisto, sklepik szkolny ,,Marla’’, pan Arkadiusz Krucki oraz pan Tomasz Dominiak.

Jak twierdzą, organizatorka oraz współorganizatorzy konkursu, pani Julianna Cymmer oraz pan Tomasz Dominiak, bardzo budujący jest wysoki poziom jaki zaprezentowali uczniowie wszystkich szkół, biorących udział w zmaganiach językowych, tj. ZSP Grzymiszewie, SP nr 5 w Turku, SP w Ogorzelczynie i ZS w Tuliszkowie. Organizatorzy zgodnie podkreślili, że zadania konkursowe były świetną formą sprawdzenia wiadomości i umiejętności wynikających z podstawy programowej drugiego etapu kształcenia.

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin