„The School Stage” W GIMNAZJUM W GRZYMISZEWIE

środa, 25, marzec 2015

„The School Stage” już od 10 lat zachęca uczniów

do zmagań językowo-teatralnych w języku Szekspira.

 

73d322d0b7fba9da3c4b4cccf26ed5eb L

 

We wtorek 17 marca, w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grzymiszewie odbyły się już po raz dziesiąty Międzypowiatowe Prezentacje Sceniczne Szkół Gimnazjalnych „The School Stage” zorganizowane przez nauczycielki języka angielskiego - Annę Dębczyńską, Juliannę Cymmer i Beatę Sawicką – nauczycielkę języka niemieckiego. Prezentacje miały charakter konkursu i były oceniane przez zewnętrzną komisję w składzie: Jarosław Sparażynski – instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Agata Jeżak-Komorska – nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. Powstańców 1863 w Tuliszkowie oraz Marta Ostrowska nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.

Jurorzy oceniali prezentacje siedmiu scenek wybranych i przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego z gimnazjum w Grzymiszewie ( Anna Dębczyńska), Tuliszkowie (Beata Żarna i Marcin Pilarski), Słodkowie (Anna Lewandowska-Robak i Anna Szambelańczyk) i Grzegorzewie (Iwona Kaniewska). Oceniana była poprawność językowa, a także gra aktorska i ogólne wrażenie artystyczne. Po prezentacji scenek komisja konkursowa udała się na obrady i przyznała nagrody. Sponsorami byli: burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków - Grzegorz Ciesielski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, restauracja Apetito w Tuliszkowie, kino Oskard i kino Helios w Koninie, wydawnictwo Pearson. Uczestnicy i opiekunowie mogli także posilić się zdrowymi i smacznymi przekąskami zorganizowanymi przez pana Marka Tomczaka i Radę Rodziców gimnazjum w Grzymiszewie.

Pierwsze miejsce zajęła scenka pt. „The New James Bond film” w wykonaniu uczniów z gimnazjum w Słodkowie (opiekun – Anna Szambelańczyk, drugie miejsce zajęła scenka „Truth and lie” z Tuliszkowa (opiekunowie: Beata Żarna i Marcin Pilarski) Trzecie miejsce przypadło uczniom z Słodkowa za scenkę pt. „The bank” (opiekun - Anna Lewandowska-Robak)

Komisja przyznała także wyróżnienie za grę aktorską dla Jana Laskowskiego – reżysera w scence „The New James Bond”, której akcja ma miejsce w biurze reżysera filmowego - Hank'a Cannelloni'ego, aktorka filmowa, która została zaproszona przez Hank'a w celu obsadzeniu jej w roli Barbary, czyli tajnej agentki. W rolę Jamesa Bonda miał się wcielić nieziemsko przystojny Tom Cruise. W czasie przygotowań do gabinetu reżysera przychodzi malarz, który na "Dzień dobry" robił sobie żarty z Hank'a. Aktorzy przygotowują się do przedstawienia wszystko od początku zmierza w złym kierunki. Bond i Barbara nie do końca słyszą co mówi do nich Mr. Big więc proszą malarza o powtórzenie jego słów.   Malarz w czasie tłumaczenia Romeo'wi orientuje się, że ma do przekazania reżyserowi ważny telegram od producenta filmowego, który ewidentnie świadczy o tym, że filmu nie będzie. Romeo i Hank są załamani, ponieważ stracili pracę. Malarz składa im propozycje pracy.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin