DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE - PIĘTNO 2012

wtorek, 28, sierpień 2012
 

26 sierpnia w miejscowości Piętno odbyły się Gminno – Parafialne Dożynki, które połączone zostały z przekazaniem  wozu bojowego dla OSP Piętno. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Krystyna Pawlikowska z Piętna i Andrzej Kujawiński z Krępy. Korowód dożynkowy składający się z delegacji wieńcowych z poszczególnych sołectw, zaproszonych gości i mieszkańców spod gospodarstwa Starościny Dożynek do parku w Piętnie poprowadził  Burmistrz GiM Tuliszków Grzegorz Ciesielski,  Z-ca Burmistrza Piotr Hryniuk,  Proboszcz Juliusz Grzeszczak, Starostowie Dożynek  i Zespół „Wrzos”.

Po wystąpieniu Burmistrza i powitaniu gości, odśpiewaniu hymnu państwowego,  wręczeniu chleba odbyła się Msza święta którą celebrował ks. J. Grzeszczak proboszcz parafii Grzymiszew oraz ks. Antoni Janicki kapelan powiatowy OSP a kazanie wygłosił ks. Prałat St. Nowak proboszcz parafii Tuliszków.
W trakcie  uroczystości Burmistrz GiM G. Ciesielski i Dariusz Orlikowski Prezes Firmy Andrewex przekazali dowód rejestracyjny i kluczyki wozu bojowego Renault S170 GBA 3/16 SIDES O MOCY 170 KM zakupionego ze środków GiM Tuliszków oraz Firmy Andrewex SP. Z.o.o. Wóz bojowy został poświęcony przez kapelana ks. A. Janickiego.
W dalszej części Burmistrz GiM wraz ze Starostami Dożynek i  proboszczami parafii Tuliszków i Grzymiszew pokroili chleb, którym poczęstowano zebranych mieszkańców i gości.
Następnie zostały zaprezentowane delegacje i wieńce dożynkowe sołectw: Grzymiszew, Kiszewy, Krępa, Nowy Świat, Ogorzelczyn, Piętno, Ruda, Sarbicko, Smaszew, Tarnowa, Wielopole, Wróblina, Wymysłów.
Komisja konkursowa uznała, że wszystkie wieńce są piękne ale do reprezentowania GiM Tuliszków na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się 2 września br. w Tokarach wybrała wieniec przygotowany przez gospodarzy Dożynek tj. sołectwo Piętno.
Wieniec z Piętna został uhonorowany również nagrodą specjalną, którą ufundował i  wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Cichy.
Po wystąpieniach gości uroczystości dożynkowe zakończono odśpiewaniem Roty.
O godz. 18-tej odbył się koncert Arka Kopaczewskiego a wieczorem zabawa taneczna.

Starościna dożynek – Krystyna Pawlikowska: prowadzi razem z mężem 15-hektarowe gospodarstwo, w tym 10 hektarów własnych i 5 w dzierżawie. Większość areału to użytki zielone, dlatego zajmują się hodowlą bydła z 10 krowami mlecznymi i 5 sztukami jałowizny.
Mają zbiornik na mleko przy rocznej wydajności krów na poziomie 34.000 litrów mleka.
Część areału przeznaczają na zasiew zboża, które wykorzystują we własnym gospodarstwie.
Starosta dożynek – Andrzej Kujawiński: razem z żoną i córką prowadzą 28-hektarowe gospodarstwo, w tym 20-hektarów własnych i 8 dzierżawionych. Część przeznaczona jest na łąki, a na pozostałej części uprawiają zboża i rośliny motylkowe. Hodują około 20 opasów i 4 krowy do odchowania cieląt. Mają kompletny park maszynowy.

Poniżej wybrane zdjęcia. Więcej zdjęć zakładka Galeria/2012/Dożynki w Piętnie.

  • dozynki.1.12
  • dozynki.2.12
  • dozynki.3.12
  • dozynki.4.12
  • dozynki.6.12
  • dozynki.7.12
  • dozynki.8.12
  • dozynki.9.12
  • dozynki5.12

Simple Image Gallery Extended

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin