Informacja dotycząca otwarcia biblioteki.

wtorek, 05, maj 2020

biblioteka

Informacja dotycząca otwarcia biblioteki.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo!
29 kwietnia 2020 r. Rząd ogłosił decyzję o zniesieniu zakazu zamknięcia instytucji kultury, w tym bibliotek, od dnia 4 maja 2020 r.
W porozumieniu z organem zarządzającym, w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz mieszkańców korzystających z usług naszych bibliotek informujemy, że otwarcie Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie jest zaplanowane na 11 maja 2020 r., zaś  filii w Piętnie i Grzymiszewie na 18 maja 2020 r.

W podanych wyżej terminach zostaną uruchomione tylko wypożyczalnie. Do czasu odwołania epidemii Biblioteka Narodowa nie rekomenduje otwarcia czytelń dla użytkowników ani wolnego dostępu do katalogów kartkowych, księgozbioru i czasopism.

W związku z powyższym w bibliotece głównej oraz w jej filiach zostaną wdrożone konkretne procedury mające na celu:

- dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa pracowników (obsługi) bibliotek oraz użytkowników,

- minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników (obsługi) oraz użytkowników,

- ograniczenie liczby kontaktów na terenie biblioteki w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem oraz

- kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.

Poniżej podajemy  kilka najważniejszych zasad dotyczących korzystania z biblioteki:

- korzystanie z biblioteki będzie możliwe w godz. 9.00-16.00 od poniedziałku do piątku,

- w trakcie dnia przewidziana będzie półgodzinna przerwa w godz. 13.45-14.15 w celu wywietrzenia pomieszczeń,

- jednocześnie w bibliotece mogą przebywać maksymalnie dwie osoby z zachowaniem bezpiecznego  odstępu (minimum 2 metry),

- aby zminimalizować ryzyko zarażenia oraz w celu większego komfortu użytkowników Biblioteka Narodowa rekomenduje wcześniejsze telefoniczne umówienie się na konkretną godzinę wizyty w bibliotece,

- w obiektach bibliotek użytkownicy zobowiązani są do dezynfekowania dłoni specjalnym środkiem dezynfekcyjnym, zakładania rękawic ochronnych oraz posiadania ochrony zakrywającej usta i nos,

- w punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem zostanie ustawiona przesłona ochronna, która ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa.

Przyjęte od czytelników książki zostaną  odłożone na okres 10 dni do kwarantanny. Po tym czasie ponownie zostaną włączone do obiegu i będą mogły zostać wypożyczone.

Szanowni Państwo, wszystkie podejmowane przez nas czynności i wdrożone procedury będą miały na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, dlatego zważywszy na wiele koniecznych ograniczeń i obostrzeń prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Celem nas wszystkich jest ochrona tego, co najważniejsze - naszego zdrowia i życia.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny ( 63 2793 102), mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez media społecznościowe (facebook).

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin