Mistrzostwa Powiatu Tureckiego

poniedziałek, 03, październik 2011

W dniu 29 września 2011 roku Tuliszków  na hali sportowo widowiskowej w Tuliszkowie rozegrano X Mistrzostwa Powiatu Tureckiego Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewczyn pod hasłem „Narkotykom Stop”. Organizatorem imprezy była Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Turku oraz Posterunek Policji w Tuliszkowie.


Pomysłodawcą i inicjatorem tych mistrzostw od dziesięciu lat jest Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Turku.

Do tegorocznych Mistrzostw zgłosiły się Gimnazja:

-  Przykony,

- Turku G2,

- Brudzewa,

- Tuliszkowa,

- Słodkowa,

- Malanowa,

-  Kawęczyna.

Zawody otworzył Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski i Sekretarz Gminy a zarazem Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bolesław Mazurek oraz Dyrektor ZS Halina Wenc.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy w których  mecze prowadzono w systemie rozgrywek każdy z każdym . W pierwszej grupie znalazły się następujące szkoły : Przykona, Turek, Brudzew i Tuliszków, a w drugiej Słodków, Kawęczyn i Malanów.

W pierwszej grupie najlepszym zespołem okazała się drużyna z Przykony, a w drugiej grupie  reprezentacja z Kawęczyna.

W ćwierć finałach spotkały się zespoły z Przykony i Malanowa (1:0) i Brudzew – Kawęczyn (1:0). Tym samym o trzecie miejsce zawalczyły zespoły z Kawęczyna i Malanowa lepszym zespołem okazała się reprezentacja z Kawęczyna wygrywając mecz 2:0.

Mecz finałowy odbył się pomiędzy szkołami z Przykony i Brudzewa. Lepsza  okazała się drużyna dziewczyn z Przykony wygrywając cały mecz 3:0.

Zawody sędziowali Maciej Pieszak i Kamil Więcławski.

Najlepszym bramkarzem Mistrzostw została Daria Pietrzak z Przykony, a strzelcem Sylwia Pawlak z Kawęczyna.

Łącznie podczas całych mistrzostw padło 25 goli, co nie wątpliwie pokazuje bardzo dobry poziom wszystkich drużyn.

Najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, puchary i medale oraz dyplomy, a pozostałe drużyny nagrody pocieszenia w postaci piłek.

Mistrzostwa uatrakcyjnił występ zespołu tanecznego z Tuliszkowa prowadzony przez Emilię Maruchę (był to debiut ).

Patronat medialny Echo Turku i TV Turek.

mpt.1.11 mpt.2.11
mpt.3.11 mpt.4.11
mpt.5.11 mpt.6.11
mpt.8.11 mpt.11

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin