Sportowa gmina

piątek, 17, czerwiec 2011
14 czerwca 2011 roku w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się gala wręczenia wyróżnień SPORTOWA GMINA 2011, przyznawanych w ramach programu „budujemy Sportową Polskę”. Konkurs organizował  Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Patronat nad wyróżnieniem objęła Fundacja „Teraz Polska” oraz Polska Organizacja Turystyczna. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie otrzymało 68 miast i gmin z całej Polski.
Wśród wyróznionych znalazła się GiM Tuliszków. Wyróżnienie odebrali Burmistrz GiM G. Ciesielski i Przewodniczący RM T. Maćkowski.

Uroczystego otwarcia gali dokonali pan Marek Zdziebłowski, Prezes Zarządu PKIS oraz pan Rafał Pierzyński, Wiceprezes Zarządu PKIS, którzy podkreślili, że głównym celem wyróżnienia SPORTOWA GMINA jest promocja tych samorządów, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

Wśród gości honorowych gali znalazła się pani Irena Szewińska, Wiceprezes PKOl, Członek MKOl, która pogratulowała wszystkim laureatom, podkreślając jednocześnie jak ważna dla przyszłych sukcesów sportowych, jest nowoczesna baza sportowa, jak również właściwa promocja sportu i rekreacji.  Pan Tadeusz Wróblewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Kajakowego dopingował samorządowców do dalszego działania w obszarze infrastruktury sportowej.

Do gratulacji dołączyli się także sponsorzy gali, którzy podkreślili jak ważne w prawidłowym przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego jest zaangażowanie przedstawicieli samorządowych. Sponsorami tegorocznej gali były firmy: Aries Power Equipment Sp. z o.o., Berndorf Baderbau Sp. z o.o., Budowa Lodowisk TOL Sp. z o.o., Clima-Produkt Sp. z o.o., Fluidra Polska Sp. z o.o., Hefal Serwis SA, Novol Sp. z o.o. oraz firma WM International.

Wręczenie wyróżnień poprzedziła prezentacja przygotowana przez pana Wiesława Wilczyńskiego, Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji M.St. Warszawy, który przybliżył uczestnikom gali założenia, jakie towarzyszą stolicy w kształtowaniu polityki sportowo-inwestycyjnej miasta. Pochwalił się również widocznymi efektami pracy samorządu – wzrostem aktywności sportowej mieszkańców stolicy, jak również widoczną poprawą stanu bazy sportowej.


Zarząd PKIS rozpoczynając oficjalną część wręczania wyróżnień, pokreślił jak wielką pracę nad weryfikacją nadesłanych zgłoszeń wykonała kapituła konkursu. Członkowie kapituły brali pod uwagę nie tylko nakłady gmin na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji. Istotnym elementem była także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży – kapituła brała pod uwagę ilość Uczniowskich Klubów Sportowych działających na terenie gminy, zatrudnionych trenerów, a także nakłady gminy na sport powszechny.

Kapituła wyróżnienia w składzie:
Monika Filipiuk (Specjalista ds. funduszy UE)
Grażyna Rabsztyn (Członek Zarządu Fundacji „Centrum Edukacji Olimpijskiej”)
Krzysztof Miklas (dziennikarz i komentator sportowy)
Danuta Burzyńska (redaktor naczelna miesięcznika „Builder”)
Norbert Skupiński (redaktor naczelny miesięcznika „sportplus”)
spośród 123 zgłoszonych do konkursu miast i gmin wyłoniła 68 laureatów.

Pani Monika Filipiuk jako Przewodnicząca Kapituły jeszcze raz pogratulowała wszystkim laureatom. Podkreśliła jednocześnie, że na szczególne wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu, zasługują małe gminy (do 10 tys. mieszkańców). Przewodnicząca zwróciła uwagę na to, że przedstawiciele tych samorządów wykonują imponująca pracę dla poprawy stanu bazy sportowej. Nie poprzestają bynajmniej na budowie niezbędnych obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują nie tylko imprezy o charakterze lokalnym, ale również powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim. Stają się tym samym centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie.
Przewodnicząca  po raz kolejny podkreśliła również, że nakłady na infrastrukturę to nie jedyny element oceny. Szczególną uwagę kapituła przywiązywała do tego, aby ta nowoczesna baza sportowa, była wykorzystywana przez gminy w maksymalnie efektywny sposób, realnie wpływając na rozwój sportu i rekreacji wśród mieszkańców.

Poniżej lista laureatów wyróżnienia:

Gminy i Miasta do 10 000 mieszkańców

1. Miasto i Gmina Nowe Warpno
2. Gmina Mielnik
3. Gmina Narewka
4. Gmina Kazimierz- Biskupi
5. Gmina Moryń
6.Gmina Stepnica
7.Gmina Czarny Bór
8. Gmina Kleszczów
9. Gmina Wierzbica
10. Gmina Ornontowice
11. Gmina Świdnica
12. Gmina Galewice
13. Gmina Gołcza
14. Gmina Babimost
15. Gmina Malanów
16.Gmina Łabunie
17. Miasto i Gmina Ośno Lubuskie:
18. Gmina Pawonków
19. Gmina Gniewino
20. Gmina Cieszanów
21. Gmina Zgorzelec
22. Gmina Piaski
23. Gmina Karlino

Gminy i Miasta od 10 001 do 30 000 mieszkańców

24. Gmina Komorniki
25. Gmina i Miasto Tuliszków
26.Gmina Nadarzyn
27. Gmina Wilkowice
28. Gmina Jarosław
29. Miasto i Gmina Szczucin
30. Gmina Zbąszyń
31. Gmina Luzino
32. Miasto Grodzisk Wlkp.
33. Gmina Żnin
34. Miasto i Gmina Solec Kujawski
35. Gmina Lesznowola
36. Miasto Słubice
37. Gmina Strzelce Opolskie
38. Miasto Krasnystaw
39. Gmina Miasto Pionki
40. Gmina Kórnik
41. Gmina Raszyn
42. Gmina Tarnowo Podgórne
43. Gmina Trzebnica
44. Gmina Brwinów
45. Gmina Koronowo
46. Miasto i Gmina Góra Kalwaria
47. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki
48. Miasto Aleksandrów Łódzki
49. Gmina Wolsztyn

Miasta i Gminy od 30 001 do 100 000 mieszkańców

50. Miasto i Gmina Swarzędz
51. Gmina Kozienice
52. Miasto Ciechanów
53. Gmina Krosno
54. Miasto Skarżysko – Kamienna
55. Miasto Puławy
56. Miasto Ostrołęka
57. Gmina i Miasto Pruszków
58. Miasto Będzin
59. Miasto Nysa
60. Miasto Leszno
61. Miasto Zamość
62. Miasto Przemyśl

Miasta i Gminy ponad 100 000 mieszkańców

63 Miasto Rzeszów
64. Miasto Bydgoszcz
65. Miasto Szczecin
66. Miasto Gdańsk
67. Miasto Łódź
68. Miasto Stołeczne Warszawa
sportg1sportg2sportg3sportg4sportg5sportg6

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin