Starty zawodników UKS Judo zwieńczone kwalifikacjami do Mistrzostw Polski

poniedziałek, 08, październik 2018

2018 uks judo katy wroc15 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Judo w Kożuchowie. Tym razem zawodnicy udali się do województwa lubuskiego, gdzie zorganizowano imprezę była dla kategorii wiekowych: młodzik, dzieci starsze i dzieci młodsze. zgromadziła Na tatami rywalizowało ok. 250 zawodników z 25 klubów z całej Polski i Czech.

 

 


Judocy z Tuliszkowa wystartowali w sześcioosobowym składzie. Wystąpili: Majka Poprawska, Wiktoria Drożak, Julia Powaga, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska i Jakub Moksik. Dla tuliszkowskich judoków był to kolejny udany start w turnieju, w którym wszyscy zaprezentowali się z dobrej strony technicznej, co zaowocowało miejscami medalowymi.
Wszyscy zawodnicy stanęli na podium. Prezentując się dobrze podczas walk zapracowali na upragnione medale. Zawodnicy oprócz medali otrzymali także dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyniki:
Wiktoria Drożak – 1 miejsce,
Klaudia Tomaszewska – 1 miejsce,
Julia Powaga – 1 miejsce,
Majka Poprawska – 2 miejsce,
Maria Pakulska – 2 miejsce,
Jakub Moksik – 3 miejsce.

 

Z kolei 23 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo w Kątach Wrocławskich k. Wrocławia, które od tego roku tym są eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików. W imprezie brali udział judocy z czterech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.

Warunkiem awansu do finałów Mistrzostw Polski było, wśród dziewcząt, zajęcie lokaty pierwszej szóstce każdej kategorii wagowej wśród dziewcząt, a wśród chłopców w ósemce.
Trener Michał Gaj wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, a byli to: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka, Jan Antoniewicz i Norbert Tomaszewski. Stawka każdej walki dla zawodników była większa niż w innych turniejach, bowiem każda przegrana oddalała od awansu. Mimo większej presji zawodnicy tuliszkowskiej sekcji Judo poradzili sobie i spełnili warunki kwalifikacji, wracając do Tuliszkowa z dobrymi wynikami. Gratulujemy zawodnikom awansu i trzymamy kciuki za dobry występ w finałach Mistrzostw Polski.

Wyniki:
Natalia Poprawska – 2 miejsce
Paula Markiewicz – 2 miejsce
Norbert Tomaszewski – 3 miejsce
Katarzyna Konieczka – 5 miejsce
Jan Antoniewicz – 5 miejsce
Wyjazd wspierali: p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis, p. Grzegorz Ciesielski, Burmistrz GiM Tuliszków, za co serdecznie dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

 

 

2018 uks judo kozuchow

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 

facebook_page_plugin