Przed Urzędem Gminy powstaje podjazd dla niepełnosprawnych

czwartek, 04, październik 2018

2018 budowa podjazdu fot 01Przy budynku Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków powstaje pochylnia przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dająca łatwy dostęp do instytucji rodzicom z małymi dziećmi. Usuwanie barier architektonicznych towarzyszy rewaloryzacji Placu Powstańców Styczniowych 1863 r.

 

 

 

 


Pochylnia zostanie wykonana na ażurowej konstrukcji ze stali nierdzewnej, a jej podstawa z blachy ryflowanej aluminiowej. Wylano już stopy fundamentowe, na których będzie zakotwiczony podjazd. Na poszerzonym chodniku w najbliższym czasie zostanie położona kostka brukowa. Zagospodarowano już przestrzeń po roślinności, którą usunięto w toku prac.

Podjazd zostanie oddany do użytku jeszcze jesienią. Osoby odwiedzające magistrat już teraz mają do swojej dyspozycji schodołaz (transporter).

Dzięki unijnym pieniądzom więcej spraw będzie można załatwić także bez wychodzenia z domu (np. zapłacić podatki). Gmina Tuliszków jest bowiem jednym z partnerów projektu „Profesjonalne e-Urzędy w 10 jednostkach samorządu terytorialnego z powiatów kaliskiego, konińskiego i tureckiego”, w ramach którego w instytucji zostaną wdrożone nowoczesne technologie.

 

  • 2018_budowa_podjazdu_fot_01
  • 2018_budowa_podjazdu_fot_02
  • 2018_budowa_podjazdu_fot_03
  • 2018_budowa_podjazdu_fot_04
  • 2018_budowa_podjazdu_fot_05

Simple Image Gallery Extended

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin