W Sarbicku powstanie „Integracyjnego zakątek”

środa, 06, czerwiec 2018

wow logo mSołectwo Sarbicko otrzyma 29 500 zł na stworzenie „Integracyjnego zakątka”. Dotacja została przyznana w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś” ogłoszonego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

 

 

 

 

 

Celem tego projektu jest zagospodarowanie terenu działki nr 350 w Sarbicku, na której zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci i świetlica wiejska, poprzez wyposażenie terenu w urządzenie służące integracji społeczności lokalnej – dużą altanę drewnianą z murowanym lub betonowym stałym grillem. Pozwoli to organizować spotkania na świeżym powietrzu także podczas mniej korzystnych warunków atmosferycznych. Cała działka ma zostać ogrodzona dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników terenu oraz ułatwienia utrzymania na nim porządku. Kolejnym elementem projektu jest wyposażenie świetlicy wiejskiej w krzesła oraz dużą kuchnię gazowo – elektryczną umożliwiającą przygotowanie posiłków dla większej liczby osób podczas organizacji imprez okolicznościowych. Planowane jest również ułożenie kostki brukowej pod altaną. Realizacja projektu ma się przyczynić do podniesienia aktywności fizycznej mieszkańców, zwiększenia bezpieczeństwa i aktywizacji lokalnej społeczności.


W tegorocznej edycji konkursu o dotację ubiegały się także sołectwa Gadowskie Holendry (projekt „Sielska dolina w Gadowskich Holendrach” zakładający budowę boiska wielofunkcyjnego) i Smaszew (stworzenie strefy rekreacji i wypoczynku z siłownią zewnętrzną).

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin