I Wielkopolskie Zmagania Sołectw oraz Biesiada na Ludowo

poniedziałek, 23, maj 2011
W niedzielę, 1 sierpnia, odbyły się, zorganizowane przez Gminę i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, I Wielkopolskie Zmagania Sołectw.
Naszą gminę w rozgrywkach reprezentowały zespoły z Tuliszkowa (w składzie: Piotr Jędrasik, Bogdan Kubacki, Bartosz Laurenciak, Tomasz Jarosik, Ryszard Wszędybył, Maria Kaczmarek), Rudy (Józef Kozłowski, Marek Mazurek, Marek Derdziak, Milena Derdziak, Karina Druszcz, Tomasz Ruda) i spontanicznie uformowana, drużyna biesiadników (Marek, Leszek, Teresa, Piotr, Andrzej).
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o regionie, znajomością gwary poznańskiej, zootechniki i sprawnością fizyczną. Dojono fioletową krowę, karmiono pyrami plastikowe świnie, ujeżdżano byka i ścigano się na rowerach w imitujących stan odurzenia alkogoglach. Zawodnicy zaprezentowali też swoje talenty wokalne i akrobatyczne. Zaproszony na turniej Marcin Daszewski, znany szerszej publiczności z programu Mam talent, pokazał jak dzięki treningowi i silnej woli zapanować nad ciałem. Rywalizacja była wyrównana; zwyciężyli mieszkańcy Rudy, przed tuliszkowianami i grupą biesiadną.
Ufundowane przez Samorząd Tuliszkowa nagrody wręczył burmistrz, Grzegorz Ciesielski. Sołectwo Ruda weźmie udział w losowaniu nagrody (5 tys. zł) Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Do zabawy przyłączyły się zespoły, które zjechały do Tuliszkowa na IX Biesiadę na ludowo. Gościliśmy Brzezinianki z Brzeźna, Tradycję z Malanowa, Jarzębinki z Dziadowic, Krzymowiaków z Krzymowa, wystąpiły też zespoły Jesień i Wrzos. W parkowym amfiteatrze rozbrzmiewały dźwięki skrzypiec, akordeonu i tradycyjne pieśni biesiadne. Wykonawcy zachwycili, inspirowanymi folklorem, barwnymi strojami i swoją żywiołowością.
Dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i trampolinach. Były kolorowe baloniki, wata cukrowa, a stoły uginały się od jadła i napitków.
W niedzielę, 1 sierpnia, odbyły się, zorganizowane przez Gminę i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, I Wielkopolskie Zmagania Sołectw.
Naszą gminę w rozgrywkach reprezentowały zespoły z Tuliszkowa (w składzie: Piotr Jędrasik, Bogdan Kubacki, Bartosz Laurenciak, Tomasz Jarosik, Ryszard Wszędybył, Maria Kaczmarek), Rudy (Józef Kozłowski, Marek Mazurek, Marek Derdziak, Milena Derdziak, Karina Druszcz, Tomasz Ruda) i spontanicznie uformowana, drużyna biesiadników (Marek, Leszek, Teresa, Piotr, Andrzej).
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o regionie, znajomością gwary poznańskiej, zootechniki i sprawnością fizyczną. Dojono fioletową krowę, karmiono pyrami plastikowe świnie, ujeżdżano byka i ścigano się na rowerach w imitujących stan odurzenia alkogoglach. Zawodnicy zaprezentowali też swoje talenty wokalne i akrobatyczne. Zaproszony na turniej Marcin Daszewski, znany szerszej publiczności z programu Mam talent, pokazał jak dzięki treningowi i silnej woli zapanować nad ciałem. Rywalizacja była wyrównana; zwyciężyli mieszkańcy Rudy, przed tuliszkowianami i grupą biesiadną.
Ufundowane przez Samorząd Tuliszkowa nagrody wręczył burmistrz, Grzegorz Ciesielski. Sołectwo Ruda weźmie udział w losowaniu nagrody (5 tys. zł) Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Do zabawy przyłączyły się zespoły, które zjechały do Tuliszkowa na IX Biesiadę na ludowo. Gościliśmy Brzezinianki z Brzeźna, Tradycję z Malanowa, Jarzębinki z Dziadowic, Krzymowiaków z Krzymowa, wystąpiły też zespoły Jesień i Wrzos. W parkowym amfiteatrze rozbrzmiewały dźwięki skrzypiec, akordeonu i tradycyjne pieśni biesiadne. Wykonawcy zachwycili, inspirowanymi folklorem, barwnymi strojami i swoją żywiołowością.
Dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i trampolinach. Były kolorowe baloniki, wata cukrowa, a stoły uginały się od jadła i napitków.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin