Zimowe warsztaty artystyczne w domu kultury

sobota, 03, marzec 2018

Tegoroczne ferie nie były białe i śnieżne, ale za to twórcze i kolorowe. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie zorganizowano cykl warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Można było spędzić czas na tańcu, zabawie w teatr i działaniach plastycznych.

 

2018 ferie w mgok 03

 

Ci, którzy skorzystali z propozycji placówki próbowali swoich sił w tańcu i brali udział w zabawach animowanych przez Wiolettę Waselę. Na zajęciach plastycznych z kolei młodzi twórcy chwycili za pędzle, farby i puścili wodze wyobraźni. Najpierw powstały wielkoformatowe obrazy, z którymi można wyruszyć w podróż albo zmienić się w jakąś postać. Potem dzieci wykonały zwierzęta z kolorowego brystolu i zajęły się ich animowaniem. Ostatnim zadaniem było uformowanie trzygłowego smoka z surowców wtórnych.
Przez cały drugi tydzień uczestnicy „Ferii z kulturą” podejmowali wyzwania związane z teatrem. Uczyli się tekstów, gry aktorskiej, ruchu scenicznego, wybierały kostiumy. Zabawy było przy tym co niemiara, a początkowo nieśmiałe dzieci zyskały pewność siebie.

Warsztaty, które prowadziła Małgorzata Grześkiewicz, podsumowano w piątek, 23 lutego br. Wtedy to odbyła się wystawa prac plastycznych i przedstawienie „Teatrzyku Cudakowego” na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej. Dzieci zagrały w humorystycznej scence pt. „Wicuś i Wacuś”, której akcja toczy się w zakładzie fryzjerskim (obsada: Wicuś – Nikodem Gradecki, Wacuś – Lena Janicka, Baba Jaga – Oliwia Nowak, baletnica – Oliwia Piechocińska) oraz kabaretowej wersji „Kopciuszka” (wystąpili: Kopciuszek – Wiktoria Piechocińska, Wróżka – Dagmara Tabaka, Książę – Zuzia Majkowska).

 

Galeria zdjęć (pobierz)

 

2018 ferie w mgok 13

2018 ferie w mgok 25

2018 ferie w mgok 16

2018 ferie w mgok 34

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin