W TULISZKOWIE TRADYCYJNIE ZAGRALIŚMY RAZEM Z WOŚP

wtorek, 16, styczeń 2018

Tegoroczny 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy gromadził środki na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Fundacja planuje zakupić dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Tradycyjnie już około 100 wolontariuszy kwestowało na terenie Gminy i Miasta Tuliszków. Mieszkańcy okazali się bardzo szczodrzy, bowiem ten rok przyniósł tuliszkowski rekord WOŚP, zebrano aż 22 307, 65 zł.

WOŚP 28 Copy

Wolontariusze kwestowali głównie na ulicach Grzymiszewa, Ogorzelczyna, Piętna, Smaszewa, Tarnowej i Tuliszkowa. Byli to uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta. 26 Finał WOŚP wystartował 14 stycznia wczesnym rankiem, a swoją metę miał w hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie. To tam odbyły się występy dzieci i młodzieży oraz tradycyjne licytacje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków, lokalne instytucje oraz przedsiębiorców. Licznie przybyła widownia mogła podziwiać m.in. sprawnościowe wyczyny zawodników UKS JUDO Tuliszków, występy grup artystycznych działających przy MGOK w Tuliszkowie oraz wokalne zdolności uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863r. w Tuliszkowie. Wszystkie występy były fantastyczne i ochoczo oklaskiwane, niezapomnianych wrażeń zgromadzonej publiczności dostarczyły również dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Przygotowane przez nie taneczne choreografie sprawiły wszystkim ogromną radość.

Nie mniej emocji co występy artystyczne i pokazy sportowe przyniosły licytacje. Przedmiotów wystawionych na aukcję WOŚP było bardzo dużo. Najbardziej pożądane wśród nabywców okazały się m.in. tort będący wypiekiem piekarni Kasztelan, koszulka WOŚP oraz koszulka meczowa MGKS Tulisia Tuliszków.

Zgromadzeni mogli również skorzystać z okolicznościowej kawiarenki WOŚP przygotowanej przez Radę Rodziców w Tuliszkowie. Oferowano w niej w zamian za symboliczną kwotę na rzecz fundacji pyszne wypieki oraz kawę i herbatę. Kulinarną atrakcją była również kuchnia polowa usytuowana przed halą gdzie częstowano popularną wojskową grochówką.

Na zakończenie tuliszkowskiej zbiórki podziękowania dla mieszkańców za włączenie się do szczytnej akcji skierował Burmistrz Gminy i Miasta Grzegorz Ciesielski.

WOŚP 6 Copy

WOŚP 5 Copy

WOŚP 4 Copy

WOŚP 9 Copy

WOŚP 7 Copy

WOŚP 15 Copy

WOŚP 18 Copy

WOŚP 26 Copy

WOŚP 30 Copy

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin