Ogólnopolska konferencja doszkoleniowa trenerów PZ Judo

środa, 20, grudzień 2017

       W dniach 8 – 10 grudnia odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja doszkoleniowa trenerów Polskiego Związku Judo. Obecny był także trener UKS Judo w Tuliszkowie Michał Gaj. Program zajęć realizowany był przez specjalistów w danej dziedzinie nauki. Szkolenie trwało trzy dni podczas których realizowane były bloki tematyczne dotyczące wszechstronnego rozwoju zawodnika. Równolegle z konferencja trenerów odbyła się gala jubileuszowa z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo z udziałem sław polskiego judo - medalistów największych zawodów, przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a także oficjeli z Międzynarodowej i Europejskiej Federacji. Wydarzenie odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

5

      

 

         Swą obecnością galę uświetnili m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister sportu Witold Bańka, prezydent EJU Sergey Soloveychik, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak, poseł Paweł Lisiecki.

Nagrody-wyróżnienia z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo otrzymali wyżej wymienieni, a także zagraniczni goście - prezydent Europejskiej Unii Judo Sergey Soloveychik  i przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Teodor Pop, który przekazał  gratulacje i wyrazy uznania od prezydenta IJF Mariusa Vizera.
      Najważniejszymi bohaterami sobotniej gali byli judocy, medaliści największych światowych imprez. Grono medalistów Igrzysk Olimpijskich reprezentował Antoni Zajkowski, wicemistrz z 1972 roku. Na scenie pojawiło się wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Nie zabrakło wielkiego trenera Ryszarda Zieniawy, który otrzymał 9 DAN. W swoim wystąpieniu przypomniał m.in. "jak Polacy bili Japończyków i jak zdobyli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej na Igrzyskach w Seulu". Warto przypomnieć iż Ryszard Zieniawa to trener współpracujący                  z tuliszkowska sekcją judo.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl 

Komentarze gości:

- Chciałem serdecznie pogratulować tym, którzy przyczynili się do sukcesów polskiego judo i do tego, że przez tyle lat tak się rozwijał ten sport. Ale nie chodzi tylko o sukcesy, ale też o tysiące młodych ludzi, którzy poprzez judo byli i są wychowywani. Judo daje w życiu prawdziwe wartości. Wraz z gronem przyjaciół staramy się wspierać ten sport i jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Będziemy wspólnie starali się, żeby sukcesy olimpijskie w judo wróciły do Polski – mówił wicepremier Piotr Gliński, który ma 3 DAN.


- Chciałbym pogratulować jubileuszu judo, pięknej dyscyplinie, która przez lata dostarczała ogromnej ilości wzruszeń, emocji, medali, od mistrzostw Europy po te najważniejsze Igrzyska Olimpijskie. To dobry dzień, aby powspominać piękne czasy, ale też zastanowić się nad kierunkami rozwoju judo. Ta dyscyplina, jako sztuka walki, ma znakomite przymioty wychowawcze, zwłaszcza w stosunku do najmłodszych, potrafić kształtować i wychowywać. Zależy nam, aby polskie judo było silne, aby świeciło blaskiem medali olimpijskich – powiedział minister Witold Bańka.

 

Blok tematyczny szkolenia:

"Judo czysty sport" - panel antydopingowy

Dr Dariusz Błachnio POLADA Kierownik  Departamentu Informacji i Edukacji

Zasady optymalnego wykorzystania biomedycznych wskaźników w diagnostyce i szkoleniu

zawodników judo

Dr Zbigniew Obmiński Zakład Endoktrynologii Instytut Sportu - PIB

Nauka wybranych wzorców ruchowych w przygotowaniu do specjalizacji oraz prewencji urazów młodych sportowców.

Karol Czerwiński - specjalista treningu  motorycznego, trener indywidualny

Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna, ich uwarunkowania i znaczenie w rozwoju kariery sportowej

Dr Marek Graczyk

Zakład Psychologii AWFiS Gdańsk

Trening siły jako fundament przygotowania motorycznego

Karol Czerwiński - specjalista treningu  motorycznego, trener indywidualny

Kształtowanie Integralnej Postawy Optymalnej Gotowości Startowej w sportach walki

Dr Marek Graczyk - Zakład Psychologii AWFiS Gdańsk

Program 'UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania' PZ Judo

Dr Rafał Kubacki - Zespół Sportów Walki AWF Wrocław

Edukacja trenerów w PZ Judo w roku 2018

Jacek Skubis - Polskie Stowarzyszenie Trenerów Judo, PZ Judo

Zmiany roczników w kategorii wiekowej junior młodszy i młodzik, przepisy walki dla młodzieżowych  grup wiekowych

Cezary Borzęcki wiceprezes PZJ

Program EJU Olympic Training Center "Going for Gold" w strategiach szkoleniowych narodowych  federacji judo

Dr Wiesław Błach - AWF Wrocław, EJU

4

3

2

1

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin