SUPER LIGA JUDO Z UDZIAŁEM JUDO TULISZKÓW

wtorek, 21, listopad 2017

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach którego odbyła się 4 edycje ligi w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

   W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili juniorzy młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygranych i w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość rywala. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.

   Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złote medale zdobyli: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli: Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trenerem współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

 3

1

Start zawodników obfitował w komplet medali na turnieju, ale nie taki był cel, zawodnicy pojechali by sprawdzić i zrealizować założenia techniczne i taktyczne, które wypracowali w trakcie szkoleń z trenerem Rafałem Kubackim. Cieszę się, że wywiązali się z założeń. Dziękuję rodzicom, Panom Marcinowi Poprawskiemu i Robertowi Tomaszewskiemu za pomoc w transporcie.

Trener sekcji

 Michał Gaj

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin