JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO 2017

środa, 08, listopad 2017

W sobotę 4 listopada w Sali Bankietowej Państwa Manickich w Tuliszkowie odbył się Jubileusz Par Małżeńskich. Na uroczystość zostali zaproszeni małżonkowie z terenu Gminy i Miasta Tuliszków obchodzący srebrne, złote, diamentowe oraz żelazne gody. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli przedstawiciele Gminy i Miasta na czele z Burmistrzem Grzegorzem Ciesielskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Maćkowskim, Sekretarz Gminy i Miasta Krystyną Fabiańską, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Janem Mikołajczykiem, Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Markiem Zabłockim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Patrzykąt. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Proboszcza Parafii Tuliszków  księdza Prałata Stanisława Nowaka, Przewodniczącej Komisji Socjalno - Społecznej Iwony Marciniak, Kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marzeny Rogowskiej, Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Mirosława Rojka, emerytowanego Sekretarza Gminy i Miasta Bolesława Mazurka, Zespołu Jesień oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Wydarzenie przebiegało w podniosłej atmosferze, której ton narzucił Dyrektor Mirosław Rojek przemawiając do małżonków słowami: "Dwóch rzeczy potrzeba, aby mógł powstać dom: spotkania człowieka z człowiekiem i wierności. Dom to miejsce wiernego obcowania ludzi - mężczyzny i kobiety, dzieci, rodziny. Spotkanie to największe wydarzenie w życiu człowieka. Kto spotyka, ten czuje: jestem dla ciebie. W spotkaniu dwie osoby są dla siebie. Ale nie można być dla siebie jedynie przez chwilę. Dla siebie jest się na zawsze - na dobre i na złe. Spotkanie dotyka głęboko ludzkiej wolności. Przemienia ją. Wolność przestaje być swawolą, a staje się wiernością. I z tej wierności wyrasta dom.”

Następnie przyszła pora na życzenia, które jako pierwszy złożył Jubilatom Burmistrz Grzegorz Ciesielski. Burmistrz  w swych życzeniach pełnych podziwu i uznania pytał zgromadzonych jaką miarę należałoby przyłożyć do wspólnie przeżytego czasu. Podkreślał, że każdy jubileusz jest ważnym wydarzeniem, lecz jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego wymaga szczególnego szacunku.

13

3

4

 

Po życzeniach małżonkowie otrzymali okolicznościowe odznaczenia.

 

1

2

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawane przez prezydenta RP otrzymały pary obchodzące 50 – lecie pożycia małżeńskiego, tzw. „Złote Gody”.

Pary uhonorowane:

 1. Marianna i Kazimierz Brzychcy
 2. Zofia i Stanisław Jasińscy
 3. Helena i Zygmunt Kałużni
 4. Barbara i Jerzy Klimczak
 5. Cecylia i Józef Krzewińscy
 6. Danuta i Walenty Kwiatkowscy
 7. Daniela i Stanisław Kulig
 8. Helena i Zdzisław  Łuczak
 9. Krystyna i Jan  Małolepsi
 10. Sabina i Jan   Maślanka
 11. Maria i Lechosław Michalscy
 12. Krystyna i Zygfryd Młotkiewicz
 13. Barbara i Józef  Nawroccy
 14. Marianna i Zygmunt Nowak
 15. Henryka i Jerzy Soszyńscy
 16. Barbara i Stanisław Szelewscy
 17. Barbara i Czesław Wasik
 18. Czesława i Stanisław Weber

13

6

5

Pamiątkowe, grawerowane wazony otrzymały pary, które obchodziły 60 – lecie małżeństwa, tzw. „Diamentowe Gody”. Pary uhonorowane:

 1. Zofia Kazimierz Derenowscy
 2. Barbara i Izydor Gajdzińscy
 3. Helena i Jan Józefiak
 4. Alina i Ryszard Kuniccy
 5. Marianna i Marian Łaszcz
 6. Janina i Kazimierz Malesza
 7. Helena i Jan Majda
 8. Eugenia i Mieczysław Szczap

12

7

Okolicznościowy, grawerowany wazon trafił również do pary, która obchodziła 65-lecie pożycia małżeńskiego, tzw. „Żelazne Gody”, a mianowicie do Państwa Marianny i Zdzisława Cichoń.

Wyróżnione zostały również pary, które obchodziły 25 – lecie małżeństwa, czyli „Srebrne Gody”. Jubilacie z okazji 25 – lecia otrzymali pamiątkowe, zdobione książki. Pary uhonorowane:

Katarzyna i Piotr Ast, Anna i Bogdan Ast, Małgorzata i Błażej Bałdyka,  Wiesława i Jan Brzęccy, Renata i Paweł Brzychcy, Renata i Grzegorz Cegielscy, Danuta Krzysztof Cytrowscy, Jolanta i Arkadiusz Derenowscy, Danuta i Paweł Fabiańscy, Wioletta i Sławomir Gajor, Marzena i Zdzisław Gajor, Mariola i Karol Gałczyńscy, Wioletta i Adam Gaść, Anna i Jarosław Gębiccy, Emilia i Zbigniew Gmachowscy, Jolanta i Dariusz Ignasiak, Dorota i Piotr Ignasiak, Bożena i Maciej Jaśniewscy, Iwona i Zbigniew Jastrzębscy, Małgorzata i Krzysztof Jesiołkiewicz, Aldona i Ireneusz Kacprzak, Mariola i Krzysztof Kaźmierczak, Małgorzata i Dariusz Kozłowscy, Agnieszka i Piotr Klimek, Barbara i Tomasz Kościankowscy, Danuta i Mirosław Kuśmierek, Barbara i Paweł Kujawa, Elżbieta i Bogdan Kutkowscy, Aleksandra i Rafał Kowalscy, Barbara i Tomasz Konieczka, Ewa i Włodzimierz Kubaccy, Marzena i Włodzimierz Laksander, Beata i Marek Lament, Elżbieta i Piotr Laurenciak, Jadwiga i Adam Lech, Barbara i Tomasz Łukasiewicz, Aneta i Jacek Michalscy, Ilona i Henryk Misiak, Agnieszka i Marek Nowaczyk, Edyta i Ryszard Pacholscy, Małgorzata i Rafał Pieszak, Dorota i Waldemar Pilarczyk, Ilona i Krzysztof Perzyńscy, Alina i Adam Poturała, Ewa i Tomasz Rosiak, Monika i Jarosław Przybyła, Anna i Mariusz Rosińscy, Danuta i Stefan Rzepczak, Monika i Jacek Szuszfalak, Małgorzata i Bogdan Szkudlarek, Bożena i Dariusz Szczap, Małgorzata i Andrzej Szymczak, Ilona i Arkadiusz Trocha, Renata i Wojciech Targańscy, Emilia i Krzysztof Wesołowscy, Beata i Dariusz Włodarscy, Grażyna i Marek Wojdak, Maria i Jan Żebrowscy, Magdalena i Włodzimierz Żołędź, Małgorzata i Tadeusz Andrzejwscy.

14

8

Dla Jubilatów program artystyczny przygotował zespół “Jesień”, który wykonał m. in. piosenki Serca dwa, Gdy tańczę z tobą, Tych lat nie odda nikt oraz Kocha się raz. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni wznieśli toast za pary małżeńskie oraz zjedli posiłek, po czym przeszli do wspólnych rozmów.

11

9

10

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin