KURENDA, NIEPRAWIDŁOWA SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH

poniedziałek, 30, październik 2017

Treść kurendy, pobierz

K U R E N D A

 

            W związku z licznymi zgłoszeniami firmy odbierającej odpady komunalne z terenu naszej Gminy, tj. firmy „BAKUN”, dotyczącymi nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych, przypominamy o prawidłowej segregacji odpadów, a w przypadku niezastosowania się do deklarowanego zbierana i oddawania odpadów komunalnych zostanie wszczęte odpowiednie postępowanie i zostanie naliczona opłata zgodna z rzeczywistym sposobem segregacji.

Odpady komunalne zbierane w sposób selektywny (segregowany) powinny być zbierane i oddawane w następujący sposób:

1) Frakcja sucha: opakowania z papieru lub tektury, gazety, czasopisma, katalogi, foldery, ulotki, papier szkolny i biurowy, książki, zeszyty, torebki papierowe, opakowania papierowe (po mleku, napojach), opakowania po chemii gospodarczej (szampony, proszki do prania, dezodoranty, płyny do mycia naczyń itp.), opakowania po produktach spożywczych (oleje, margaryny, octy itp.), plastikowe torebki, worki, reklamówki, plastikowe koszyczki po owocach, warzywach, styropian opakowaniowy (np. po jedzeniu, przy nowo zakupionych sprzętach AGD, meblach, itp.), puszki po napojach, sokach, puszki z blachy stalowej po żywności, drobny metal, folia aluminiowa, metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików,

2) Szkło opakowaniowe: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane opakowania po kosmetykach (szkło opakowaniowe nie może być stłuczone),

3) Popiół paleniskowy: pochodzący wyłącznie z pieców c. o. oraz domowych kominków,

4) Frakcja mokra: drobne odpady kuchenne (obierki, odpady żywnościowe), odpady zielone (gałęzie drzew, trawa, liście, owoce, warzywa), środki higieny osobistej (pampersy, pieluchy jednorazowe, podpaski, chusteczki), ceramika, doniczki, znicze, szkło kryształowe i żaroodporne, porcelana, potłuczone szkło.

Odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny (niesegregowany) – wszystkie frakcje razem, które należy wystawiać w odpowiednie dni zgodnie z harmonogramem.

Pozostałe odpady komunalne, tj. czysty gruz budowlany, stolarka budowlana poremontowa (okna, drzwi itp.), materiały izolacyjne (wełna mineralna, styropian, folia budowlana itp.), pozostałe odpady budowlane, tekstylia, można we własnym zakresie i własnym transportem dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się w Tuliszkowie, przy ul. Targowej (plac hydroforni) w godzinach od 700  do 1500 od poniedziałku do piątku.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin