MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW JUDO Z UDZIAŁEM JUDOKÓW Z TULISZKOWA

środa, 18, październik 2017

W dniach 14-15 października Poznań gościł najlepszych judoków z całej Polski. Byli tam również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo” w Tuliszkowie. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba uczestników , bowiem do rywalizacji stanęło 509 zawodników i zawodniczek z 127 klubów          z całej Polski.

7

Budynek Hali Sportowej w Poznaniu w ostatni weekend, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, tętnił życiem. Od piątkowego popołudnia zgłaszali się bowiem zawodnicy i zawodniczki na Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, które odbywały się na Morasku w Poznania.

Sobotni poranek to czas pełen nerwowości i wielkich oczekiwań chłopców - młodzików, gdyż to właśnie oni swoją kategorią rozpoczynali mistrzostwa.

Swoją obecnością ceremonię otwarcia uświetnili m.in.: Członek Zarządu, oficjalny delegat PZ Judo powołany do otwarcia zawodów Juliusz Kowalczyk, złoty medalista olimpijski Paweł Nastula i srebrna medalistka olimpijska Aneta Szczepańska.

 Po ceremonii otwarcia przyszła pora na  zmagania na macie. Każdy z uczestników przyjechał do Poznania z nadzieją na tytuł Mistrza Polski, dlatego często, gdy nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, można było zauważyć na ich twarzach  rozgoryczenie, żal a nawet łzy, które jak na twardych judoków przystało starali się skrzętnie ukrywać.

Droga do  zdobycia upragnionego tytułu "Mistrza Polski Młodzików" była bardzo trudna, okupiona latami treningów i wyrzeczeń a na samych zawodach poprzedzona wieloma ciężkimi walkami więc nie dziwił nikogo wybuch radości z wygranej jak również poczucie dumy i zadowolenia stojących na podium. Sekcję Judo z Tuliszkowa pierwszego dnia zmagań reprezentowali Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz, natomiast w drugim dniu mistrzostw Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka i Norbert Tomaszewski.

Jako pierwsza na matę wyszła Natalia Poprawska, w pierwszej walce wygrała z zawodniczką z Żywca przez o-uchi-gari rzucając na wazari i utrzymała ten wynik do końca walki, w kolejnej rundzie Natalia musiała uznać wyższość przeciwniczki z Warszawy, tym samym trafiła do repasaży, gdzie w dobrym stylu szybko uporała się kolejno z zawodniczkami z Wolsztyna i Krakowa, by walczyć w bloku finałowym o brązowy medal.

Walka o brąz była wyrównana, jednak mały błąd spowodował, że to przeciwniczka mogła cieszyć się z brązowego medalu. Dobrym wynikiem z pozostałych zawodników tuliszkowskiej sekcji  mógł się cieszyć Norbert Tomaszewski, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

1

4

6

Medal był blisko, ale niewątpliwie i tak jest to sukces dla Natalii, być piątą zawodniczką w Polsce, tym bardziej że jest najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej. Gratuluję Natalii osiągniętego wyniku, może nie był to szczyt jej marzeń ale obserwując jej walki i nastawienie do treningów wiem, że sukcesy przyjdą z czasem.  

 Wyjazd wspierał Burmistrz GiM w Tuliszkowie oraz sponsorzy klubu, Jakub Kowalczyk, prezes firmy IzoSerwis, Tomasz Glanc – PosGlanc, Aneta i Robert Wawrzyniak – Bud-An, Józef Andrzejewski – Hurtownia Artykułów Przemysłowych.

 Trener sekcji

 Michał Gaj

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin