XI OTWARTE GMINNE ZAWODY W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI KONNYMI „POD ŚW. WITEM”

poniedziałek, 19, czerwiec 2017

Zawody konne 2017 9

W niedzielę, 18 czerwca, już po raz jedenasty na stadionie przy ul. Nortowskiej odbyły się Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Podobnie, jak w ubiegłym roku, zawody nosiły nazwę „Pod św. Witem”.

Zawody rozpoczęły się po godz. 13 uroczystą paradą zaprzęgów ulicami miasta. Na czele tradycyjnie jechała bryczka Stefana Markiewicza, która wiozła m.in. Grzegorza Ciesielskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz ks. prałata Stanisława Nowaka, którzy na wzgórzu kościelnym oddali symboliczny pokłon św. Witowi. W jednej z bryczek na czele parady jechała Kapela Kasztelańska z Tuliszkowa, która przygrywała wszystkim uczestnikom.

Po powrocie na stadion, odbyło się uroczyste poświęcenie zwierząt i błogosławieństwo uczestników, którego dokonał ks. prałat Stanisław Nowak.

Zawody rozegrano w czterech kategoriach: I Kategoria: Zaprzęgi Jednokonne Kuców, II Kategoria: Zaprzęgi Parokonne Kuców, III Kategoria: Zaprzęgi Jednokonne, IV Kategoria: Zaprzęgi Parokonne. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, rozegranych na torze o dystansie 600 metrów z 16 przeszkodami, czuwał sędzia Piotr Helon. Oprócz 36 konkursowych przejazdów, na zakończenie zawodów odbył się pokaz zaprzęgów wielokonnych, bez mierzenia czasów.

Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody pieniężne, kubki z logiem gminy oraz floo. Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Kategoria I: Damian Linka, Zbigniew Nowakowski, Piotr Oblizajek

Kategoria II: Damian Linka, Roman Oblizajek, Filip Grudziński

Kategoria III: Zbigniew Nowakowski, Daniel Załęcki (II i III miejsce)

Kategoria IV: Rafał Paszyński, Mariusz Pęcherzewski, Mirosław Grudziński

Zawody konne w Tuliszkowie organizowane są od 2007 roku przez Gminę i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie. Ich pomysłodawcą i współorganizatorem jest radny Rady Miejskiej w Tuliszkowie, Stefan Markiewicz.

 

Więcej zdjęć : http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=298

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin