TULISIA TULISZKÓW Z AWANSEM DO KLASY OKRĘGOWEJ

poniedziałek, 12, czerwiec 2017

10 czerwca na stadionie przy ul. Nortowskiej Tulisia Tuliszków świętowała awans do wyższej klasy rozgrywek Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Po trzech latach przerwy i występach w A-klasie, drużyna z Tuliszkowa w sezonie 2017/2018 ponownie zagra w klasie okręgowej i powalczy o IV ligę.


Awans Tulisii 29

Ostatni mecz ligowy ze Spartą Barłogi zakończył się walkowerem, ponieważ drużyna gości nie stawiła się w Tuliszkowie. Po regulaminowym czasie 15 minut, sędzia odgwizdał koniec spotkania. Zawodnicy, włodarze klubu i kibice mogli rozpocząć świętowanie długo wyczekiwanego awansu i sukcesu w rozgrywkach A-klasy. Z rąk Grzegorza Pietrzaka - prezesa Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zawodnicy otrzymali upragniony puchar oraz medale. Drużynie gratulacje złożył także burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz zastępca burmistrza, Piotr Hryniuk.
Sezon dla miejscowej „jedenastki” był niezwykle udany. Drużyna pod wodzą Przemysława Wełnickiego odniosła 20 zwycięstw, 3 spotkania zremisowała i tylko raz schodziła z boiska pokonana. W sumie Tulisia zdobyła 63 punkty i wyprzedziła o 3 oczka drugą w tabeli Wartę Krzymów.
Już w sierpniu drużyna z Tuliszkowa wybiegnie na boisko i rozpocznie zmagania, których stawką będzie awans do IV ligi. Zawodnicy będą walczyć o powtórzenie sukcesu z 2007 r. kiedy to osiągnęli ten stopień rozgrywek piłkarskich.

 

Awans Tulisii 5

 

Awans Tulisii 9

 

Awans Tulisii 13

 

Awans Tulisii 19

Wiecej zdjęć : http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=296

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin