TRWAJĄ PRACE NAD PROGRAMEM REWITALIZACJI DLA GMINY I MIASTA TULISZKÓW

piątek, 26, maj 2017

Gmina i Miasto Tuliszków realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Przygotowanie i opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Tuliszków”.

DSC 0602 Copy

Celem projektu jest przygotowanie podstaw programowych i organizacyjnych dla uruchomienia kompleksowego procesu rewitalizacji w celu wyprowadzenia obszarów wymagających szczególnej interwencji ze stanów kryzysowych. Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem programu, który opracowuje firma NUVARRO. Na obecnym etapie przeprowadzono diagnozę zjawisk kryzysowych niezbędną do realizacji kolejnych kroków. Zorganizowano także spotkania i konsultacje z instytucjami publicznymi, powołanym Zespołem ds. Rewitalizacji, mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu gminy i miasta Tuliszków. Na spotkaniu z przedsiębiorcami Dariusz Kałużny – prezes zarządu Nuvarro, przedstawił założenia projektu oraz zachęcił do składania propozycji, które powinny znaleźć się w programie rewitalizacji. Ponadto Eugeniusz Grzeszczak – wiceprezes zarządu Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego przedstawił zakres i formy pomocy finansowej na rozwój dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Pierwsze propozycje, które powinny zostać wzięte pod uwagę w przygotowywanym programie, pojawiły się już na spotkaniu z Zespołem ds. Rewitalizacji oraz mieszkańcami, które odbyło się 23 maja br. Zaproponowano m.in. koncepcję utworzenia domu dziennego pobytu dla seniorów, rewitalizację terenu przy byłym dworcu autobusowym, zaadaptowanie spichlerza na cele kulturalne czy projekty, na które otrzymano już dofinansowanie, czyli termomodernizację budynku po byłym dworcu autobusowym i termomodernizację pawilonu sportowego. Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy mogą do 15 czerwca br. składać w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków fiszki projektowe, zawierające kolejne pomysły i propozycje obszarów, w tym budynków, które powinien obejmować przygotowywany „Program Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Tuliszków”. Program do uchwalenia ma zostać przedstawiony Radzie Miejskiej w Tuliszkowie w lipcu br.

 

DSC 0593 Copy

 

DSC 0595 Copy

 

DSC 0610 Copy

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin