25-LECIE DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU SENIORÓW „JESIEŃ” Z TULISZKOWA

piątek, 19, maj 2017

Jubileusz zespołu Jesień 9

18 maja br. 25-lecie działalności artystycznej obchodził zespół seniorów „Jesień” z Tuliszkowa.


Zespół wokalny powstał w 1991 r. Skupia ludzi dojrzałych i młodych duchem. Dwa razy w tygodniu spotykają się w tuliszkowskim domu kultury, aby spędzać czas w aktywny i twórczy sposób. Przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu śpiewają niezapomniane przedwojenne szlagiery, przeboje PRL-u, ale też nie boją się sięgać po przeboje pokolenia swoich wnuków. Z piosenkami patriotycznymi i żołnierskimi występują podczas oficjalnych uroczystości państwowych. „Jesień” aktywnie uczestniczy w życiu środowiska lokalnego i bierze udział imprezach, konkursach i przeglądach adresowanych do seniorów i osób starszych w naszym regionie. Regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia m.in. na Międzypowiatowych Artystycznych Spotkaniach Seniorów we Władysławowie. Występuje również podczas Wakacyjnych Spotkań Klubów Seniora w Ślesinie, na Piknikach Seniora czy Przeglądach Piosenki z Myszką. W roku 2008 zespołowi przyznano tytuł Lidera Lokalnej Tradycji i Promocji, natomiast w tym roku został uhonorowany przez lokalny samorząd odznaką i tytułem „Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków”.

Jubileusz zespołu Jesień 7


Przez 20 lat zespołowi szefowała Stanisława Klimczak. Od 2010 r. kierownikiem „Jesieni” jest Roman Ścisły, skrzypek, który od 2011 r. stał się etatowym didżejem „Popołudniówek tanecznych w stylu retro”, odbywających się w sezonie letnim w tuliszkowskim parku. Instruktorem muzycznym „Jesieni” w latach 90. był Tomasz Radecki, a obecnie od kilkunastu lat jest nim Jarosław Durkiewicz.
Aktualny skład zespołu tworzą: Maria Skibińska, Maria Galas, Gabriela Janiak, Maria Kaczmarek, Anna Wojnowska, Zofia Nowakowska, Joanna Cymmer, Barbara Nawrocka, Barbara Raszewska, Wiesława Szczap, Maria Kurzawińska, Stanisław Sobczak, Leszek Jankowski oraz Roman Ścisły.
Spotkanie naturalnie nie mogło obyć się bez występu zespołu, który ze swojego bogatego repertuaru zaśpiewał utwory: „Niebieskie oczy twe”, „Kocha się raz”, „A Sekwana zakochana”, „Cyt, Cyt”, „Tych lat nie odda nikt”.

Jubileusz zespołu Jesień 2


Srebrny jubileusz był przede wszystkim okazją do wspomnień i refleksji. Na ręce kierownika zespołu Romana Ścisłego, życzenia z okazji 25-lecia działalności złożyli: Grzegorz Ciesielski – burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Tomasz Maćkowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie, Mirosław Rojek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz delegacje zaprzyjaźnionych zespołów z Grzymiszewa, Dobrej, Sompolna, Ślesina i Władysławowa. Jubileusz swoim przybyciem uświetnili także byli członkowie zespołu, wieloletnia kierownik pani Stanisława Klimczak oraz ks. prałat Stanisław Nowak, proboszcz parafii Tuliszków.
To już 25 lat od kiedy Zespół Jesień tworzy i śpiewa. Niejeden z sukcesów, jaki macie na koncie, często wiązał się z poświęceniem czasu prywatnego i rodzinnego. To na pewno lata pięknie i bogato spędzone wśród społeczności lokalnej. Wasz przekaz artystyczny, Wasza twórczość wspaniale wpisuje się w dobra kultury naszej Małej Ojczyzny. Jestem dumny, że możemy mieć taki zespół w Gminie i Mieście Tuliszków, który dzięki swoim dokonaniom jest ambasadorem gminy w powiecie, a nawet w województwie, i propagatorem pieśni patriotycznych i okolicznościowych – zauważył burmistrz Grzegorz Ciesielski.
Na zakończenie zespół od przedstawicieli władz gminy i miasta otrzymał statuetkę lisa i drobny prezent w postaci podkładek do tekstów z herbem gminy i nazwą „Jesieni”. Słodką niespodzianką był tort urodzinowy z wizerunkiem zespołu.

Więcej zdjęć:http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=292

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin