15-LECIE STOWARZYSZENIA FORUM KOBIET W TULISZKOWIE

czwartek, 18, maj 2017

2017 05 12 XV lecie 86

Minęło 15 lat odkąd kilkadziesiąt kobiet pragnących zajmować się czymś więcej niż tylko praca zawodowa i życie rodzinne powołało do życia organizację. 12 maja członkinie Forum Kobiet, nazywane żartobliwie „Foremkami”, świętowały swój jubileusz w Sali Bankietowej M.M. Manickich i podsumowały ten okres, w którym wielokrotnie odmieniały szarą codzienność dzieci i całych rodzin.

Życzenia paniom złożyli samorządowcy, dyrektorzy gminnych instytucji i przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Był też tort i symboliczna lampka szampana, a dla zgromadzonych zagrała Kasztelańska Kapela z Tuliszkowa. Panie sprawiły gościom niespodziankę i chóralnie odśpiewały piosenkę „Parsolki”, którą specjalnie dla nich napisano.
Forum Kobiet zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie 1 lipca 2008 r. Od marca 2003 roku przewodniczy mu nieprzerwanie Jolanta Cicha. W jego zarządzie są także: Barbara Gradecka (wiceprzewodnicząca), Elżbieta Krzempek (sekretarz), Elżbieta Idczak (skarbnik), Aleksandra Durzalska (członek), Danuta Jesiołkiewicz (członek) oraz Agata Jasak (kronikarz).
Stowarzyszenie z myślą o dzieciach pokrzywdzonych przez los organizuje doroczny bal charytatywny, z którego dochód jest przeznaczany na organizację wycieczek, wyjazdów do kina, teatru, do parków rozrywki i w inne ciekawe miejsca. Finansuje zakup przyborów szkolnych i nagród dla wyróżniających się uczniów. W kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Forum są też mikołajki z udziałem dzieci niepełnosprawnych i ich rodzeństwa oraz Dzień Dziecka. Członkinie wspierają również rodziny w potrzebie paczkami żywnościowymi.
─ W okresie 15 lat z naszej pomocy skorzystało 2 320 dzieci. Dochód z balów charytatywnych i innych form pozyskiwania środków finansowych osiągnął 61 684 zł. Sponsorzy wsparli nasze stowarzyszenie ofiarowując 12 210 zł. Na organizację wyjazdów i imprez o charakterze integracyjnym dla dzieci wydatkowałyśmy 48 601 zł, a na zapomogi i inne formy wsparcia 34 363 zł. Nasza działalność wspierana jest również przez miejscowy samorząd gminy i miasta Tuliszków. W latach 2012 – 2016, w ramach dotacji na aktywizację dzieci i osób niepełnosprawnych, przeznaczył on 24 460 zł ─ mówiła Jolanta Cicha, prezentując dorobek stowarzyszenia.

2017 05 12 XV lecie 20


Same dla siebie i z własnych środków panie organizują wycieczki w różne regiony kraju, wyjazdy na imprezy kulturalne, biorą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, szkoleniach, sympozjach i kongresach dotyczących spraw kobiet. Współpracują z różnymi instytucja.

Więcej zdjęć:http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=290

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin