CHODZENIE Z KURKIEM

czwartek, 13, kwiecień 2017

SAM 5700

 Chodzenie z kurkiem to jeden z najradośniejszych wiosennych zwyczajów ludowych. Przypomniały go dzieci z Przedszkola im. Kubusia w Tuliszkowie, w którym realizowany jest program edukacji regionalnej „Tuliszków i okolice – moją małą Ojczyzną się szczycę”. Gromada przebierańców odwiedziła dziś, tj. 12 kwietnia, Urząd Gminy i Miasta.

  Dzieci w tuliszkowskim magistracie przedstawiły krótki program artystyczny, w którym znalazły się piosenki o Wielkiej Nocy i tradycyjne przyśpiewki i życzyły wesołych świąt. Maluchy nie przybyły z pustymi rękoma. Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz czuwająca nad gminną kasą Anna Nawrocka zostali bowiem obdarowani żywymi prezentami. Były to królik, jeden z symboli wielkanocnych, który wedle życzeń ma wesoło brykać po stołach i kura znosząca złote jaja.

SAM 5626

Wraz z dyngusowym kurkiem przybyły śmiglasowe dziady w czapach z sitowia. Zaopatrzone w naczynia z wodą z wielkim zaangażowaniem oblewały napotkanych urzędników i interesantów. Grupa przebierańców, złożona z bab wielkanocnych, zajęcy, kurcząt, pisanek, baranek oraz Pani Wiosny z żabami, bocianami i innymi zwierzakami wniosła wiele radości.
Oprawę artystyczną tego wydarzenia przygotowały Joanna Patrzykąt i Ewelina Antczak.

SAM 5629

 

 Więcej zdjęć : http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=288

 

FILM : https://youtu.be/bNY68cO9C_k

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin