VI OTWARTE MISTRZOSTWA JUDO DZIECI I MŁODZIKÓW

środa, 12, kwiecień 2017

W niedzielę, 9 kwietnia w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo,, i Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Na samym początku przywitano zaproszonych gości, a byli to: Poseł Ryszard Bartosik, Burmistrz GiM Tuliszkowie Grzegorz Ciesielski, radni powiatu Tureckiego; Katarzyna Szczap, Eugenia Paterkiewicz, dyrekcja Zespołu Szkół w Tuliszkowie; p. Justyna Gascon Carreno, gościa specjalnego imprezy Ruperto Gascon Carreno ,trenera mistrza olimpijskiego – szpadzisty Rubena Limardo Gascona, sponsora klubu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis oraz media. Turniej otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski. W turnieju brało udział około 415 zawodników z województwa Zachodnio-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubuskiego, Mazowieckiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego oraz klub z Niemiec. Turniej odbył się dla kategorii wiekowych; dzieci najmłodsze (2009-2010), dzieci młodsze (roczniki 2007-2008), dzieci starsze (roczniki 2005-2006) oraz młodzicy (roczniki 2003- 2004). Zawody rozegrane zostały na pięciu matach w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych w których walczono systemem każdy z każdym, systemem grupowym oraz w przypadku dwóch zawodników w kategorii walczono do dwóch zwycięstw. Kto przyszedł tego dnia na hale sportowa na pewno nie żałował. Z całą pewnością niedzielny turniej był nie tylko wielkim wydarzeniem dla startujących w nim osób, ale również wspaniałym pokazem umiejętności i odwagi. Każdy z zawodników zacięcie walczył aby osiągnąć najlepszy wynik. Podziękowania należą się również rodzicom zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Judo". To właśnie oni zorganizowali kawiarenkę, w której nabyć można było ciasto domowego wypieku, przekąski i napoje. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy a w klasyfikacji drużynowej dyplomy i puchary ufundowane przez UGiM w Tuliszkowie. Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

1. PKS Olimpia Poznań

2. UKS Gimnazjon Suchy Las

3. UKS Judo Tuliszków

4. UKS Sparta Sława

5. AZS Poznań

Pragnę podziękować firmom wspierającym turniej, a byli to: Hurtownia Artykułów Przemysłowych – Józef Andrzejewski, IzoSerwis, firma PosGlanc – Tomasz Glanc, BUD-AN Wawrzyniak, Jerzy Klimczak, Eliza Klimczak-Wesołek – materiały budowlane, Usługi Budowlane – Damian Nowak , dziękuję Pani Wioletcie Adamiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Turku za wypożyczenie mat na potrzeby turnieju oraz p. Justynie Gascon Carreno za pomoc w organizacji imprezy.

Frekwencja tak samo jak w roku ubiegłym dopisała z czego jesteśmy zadowoleni. Cała organizacja to duży wysiłek, myślę że sprostaliśmy zadaniu, w dużej mierze to zasługa rodziców rodziców zawodników którzy pomagali w organizacji i w dużej mierze przyczynili się do tego, że kluby z całej Polski oraz klub z Niemiec zjechali się do Tuliszkowa. To także duża promocja dla miasta z czego się cieszymy organizując po raz kolejny jedną z największych imprez sportowych w Tuliszkowie.

Trener sekcji

- Michał Gaj

1

 

3 

 

4

 

6

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin