XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

czwartek, 22, grudzień 2016

13 grudnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grzymiszewie rozbrzmiewała kolęda…

DSC 0159

Odbywał się tam XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, który jest niezwykłą okazją do spotkań miłośników śpiewu powiatu tureckiego.

Jury, które stanowiło 14 instruktorów wysłuchało i oceniło 25 uczestników z 11 szkół i 3 ośrodków kultury naszego powiatu. Prezentacje wokalne, wokalno – instrumentalne i wokalno – aktorskie przykuwały uwagę widowni. W końcu podliczono głosy i wyłoniono zwycięzców:
Grand Prix - nagroda główna festiwalu powędrowała w ręce Pauli Biskup, która swoim śpiewem oczarowała nie tylko Jury, ale wszystkich obecnych . Paula pokazała się w utworze „Magia świat”,
a reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 w Turku.

Gminę Tuliszków reprezentowali Oliwia Grzelczak, Natalia Iciek, Jakub Szymański i Marcel Linka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grzymiszewie, Adrian Darul ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie oraz Maria Michalak i Amelia Kałużna z Gimnazjum w Grzymiszewie.

 

DSC 0163

 

Natalia pastorałką „Będzie kolęda” wyśpiewała sobie I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Oliwia Grzelczak z kolędą „Oj Maluśki, Maluśki” miejsce III. Adrianowi przyznano wyróżnienie za wykonanie kolędy „Cicha noc” z własnym akompaniamentem gitarowym.

W czasie przerwy uczestnicy, rodzice i opiekunowie spotkali się w świetlicy szkolnej, by wspólnie posilić się i porozmawiać.

Uczestnikom i laureatom gratulujemy i dziękujemy za wzruszenia, które przybliżyły nam świąteczny czas. Z przyjemnością spotkamy się za rok, by wspólnie kolędować w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

 

DSC 0138

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin