Spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie.

czwartek, 22, grudzień 2016

Spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym 

 im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie.

DSC 0235

 

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czeka się cały rok. To święta rodzinne sięgające tradycjami dawnych czasów, święta najważniejsze dla Polaków i jednocześnie najbogatsze w tradycji.

Z okazji tych właśnie świąt, dnia 21 grudnia 2016 roku, odbyło się spotkanie wigilijne w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie, na które przybyli zaproszeni goście, pracownicy szkoły i przedszkola, społeczność uczniowska, przedszkolacy i rodzice.

 

DSC 0205

 

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego kolędowania – zaśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. W wyjątkowy nastrój świąteczny wprowadziły zebranych dzieci z przedszkola, wykonując pastorałki „Święta” i „My jesteśmy choineczki”.

Uczniowie klas I – VI w swoich prezentacjach, pastorałkach i kolędach opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, nie tylko polskich, ale także w krajach UE.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Małgorzata Krucka złożyła życzenia noworoczne, a potem wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Przekażcie sobie znak pokoju”.

DSC 0242

 

DSC 0329

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin