KONIŃSKA LIGA A1

czwartek, 08, grudzień 2016

ligaa1

Dnia 3 grudnia 2016 roku w Koninie odbyła się II Konińska Liga A1, której organizatorem był Koniński Klub K1 z Dawidem Drzewieckim na czele. Promotorem ligi A1 był Arkadiusz Wełna z Kalisza znany promotor sztuk walki. Turniej odbył się w konkurencjach: MMA, K1 oraz Muay Thai. Do Konina zjechali się zawodnicy z całej Polski aby sprawdzić swoje umiejętności. Nie zabrakło również zawodników z Tuliszkowa którzy reprezentowali Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie w składzie: Albert Jesiołkiewicz, Przemysław Siwek oraz Szymon Kałużny, wszyscy startowali w konkurencji K1. Jako pierwszy do walki wyszedł Albert Jesiołkiewicz, jego przeciwnikiem był zawodnik z klubu Legion Łódź. Walka toczyła się na dystanie 2x2 minuty, zawodnik z Tuliszkowa przeważał i wygrał walkę bezapelacyjnie. Drugi do walki wyszedł Przemysław Siwek nasz senior zmierzył się z przeciwnikiem z Golden Dragon Bydgoszcz walka trwała 3 x 2 minuty i była bardzo emocjonująca. Ostatecznie Przemek przegrał na punkty ale nabrał cennego doświadczenia. Trzeci z naszych zawodników Szymon Kałużny nie miał przeciwnika w swoim wieku więc za zgodą rodziców stoczył walkę pokazową z 2 lata starszym i cięższym zawodnikiem, która została przerwana z powodu zbyt dużego zapału przeciwników. Sędziowie w dowód dużej odwagi jaką wykazał się Szymon ogłosili remis. Z zawodnikami przebywał sensei Tomasz Adamkiewicz 3 dan karate instruktor sportu muay thai.

WKSW Tuliszków zaprasza wszystkich miłośników sportów walki na treningi K1 - Muay thai w każdy wtorek godz: 19.45 oraz czwartek 19.30 do hali sportowej w Tuliszkowie.