Turniej Sołectw Gminy Tuliszków w Piłce Nożnej 2009

środa, 18, maj 2011
5 lipca 2009 roku na stadionie miejskim w Tuliszkowie odbył sięTurniej Sołectw Gminy Tuliszków w Piłce Nożnej 2009. Organizatorem turnieju był MGKS Tulisia Tuliszków oraz Gmina i Miasto Tuliszków.
W turnieju udział wzięło 6 drużyn, reprezentujących sołectwa: Tarnowa, Smaszew, Wróblina, Sarbicko, Zadworna i miasto Tuliszków.
Fazę eliminacyjną przeprowadzono w dwóch grupach. W pierwszej grupie znalazły się drużyny Sarbicka, Zadwornej i Tarnowej, a w drugiej drużyny Tuliszkowa, Wróbliny i Smaszewa. Z każdej z grup do fazy finałowej przechodziły dwie drużyny.
Tym samym w półfinale spotkały się drużyny Tuliszkowa i Zadwornej oraz Sarbicka i Smaszewa. Po zaciętej walce w półfinałach mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny Zadwornej i Smaszewa. Zaskoczyła wszystkich ambitna postawa drużyny ze Smaszewa, która pomimo tego że nie była typowana na zwycięzce meczu, wygrała z Zadworną 3:2.
Finał pomiędzy drużyną Tuliszkowa i Sarbicka przebiegał bardzo dramatycznie. Długo utrzymujący się bezbramkowy wynik przerwała zdobyta przez Michała Gaja z drużyny Sarbicka bramka zdobyta pod sam koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie udało siędrużynie z Tuliszkowa wyrównać, jednak zdecydowany atak drużyny Sarbicka i świetna obrona skutkowały zdobyciem jeszcze dwóch bramek. Tym samym ostateczny wynik finału 3:1 dla drużyny z Sarbicka pozostał niezmieniony.